A3 Haber

Tansu Çiller’in oğluna 10 yıla kadar hapis istemi

Tansu Çiller’in oğluna 10 yıla kadar hapis istemi

Tansu Çiller’in oğluna 10 yıla kadar hapis istemi
Eylül 16
13:26 2021

Eski başbakan Tansu Çiller’in oğlu Mert Çiller’in Zeynep Çiller ve kızına uyguladığı şiddet iddiasıyla açılan soruşturma tamamlandı. Mert Çiller’in 10 yıla kadar hapsi istendi.Davanın iddianamesi önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek. İddianamede, şiddete maruz kalan Zeynep Çiller şikayetçi 12 yaşındaki kızları ise mağdur olarak yer aldı.

Sözcü’den Hayati Arıgan’ın haberine göre, iddianamede şiddet olayları şöyle anlatıldı:

“Çiftin İstinye’deki aile konutlarında 5 Mayıs 2020 günü Mert Çiller yere atarak kırdığı cam su şişesini temizlemesi için üst katta bulunan Zeynep Çiller’i çağırdı. İddiaya göre Mert Çiller, Zeynep Çiller’e, “Çabuk gel, beş dakika içerisinde burayı temizlemezsen seni öldürürüm” diyerek hakaretler etti. Zeynep Çiller cam kırıklarını temizledikten sonra üst kata çocuklarının yanına çıktı. Kısa süre sonra çocukların dondurma istemesi üzerine Zeynep Çiller eşinin bulunduğu giriş kata indi. Zeynep Çiller merdivenlerden inerken korktuğu için telefonun video kaydını açarak merdiven basamaklarına bıraktı.

Şiddet video kaydında

Mert Çiller Zeynep Çiller’in gelmesi üzerine hakaret ve tehditlerine devam ederek tokat atmaya başladı. Video kaydının çözümü bilirkişi tarafından yapıldı. Raporda Zeynep Çiller’in imdat diye bağırması üzerine kızı yukarıdan gelerek telefonu yardım çağırmak için aradığında video kaydının sonlandırıldığı belirtildi.

Kızına şiddet

İddialara göre Mert Çiller kızına da şiddet uyguladı. İddianamede 12 yaşındaki kız çocuğunun yardım için evden çıktığı daha sonra erkek kardeşini düşünerek geri döndüğü anlatıldı. Kızını saçlarından tutan Mert Çiller’in kafasına eliyle vurduğu ileri sürüldü.

Evden gelen çığlıklar üzerine komşular polisi ve site güvenliğini aradı.

“Yedi ceddim üstüne geliyor”

İddianamede Mert Çiller’in Zeynep Çiller’in telefonuna bıraktığı telesekreter mesajında ise, “Alo. Telefon kapalı mı? Eğer açmışsan telefonu üstüne geleceğimizi çok iyi biliyorsun tamam mı? Yani yedi ceddim üstüne geliyor senin tamam mı? Bakalım senin yedi ceddin dayanabilecek mi bize” şeklinde hakaret ve tehditler devam ettiği belirtildi.

10 yıla kadar hapis istemi

İddianamede Mert Çiller’in kasten yaralama, basit yaralama, tehdit ve hakaret suçlarından 2 yıl 9 aydan 10 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Zeynep Çiller şiddet olayının ardından kaburgaları kırılıncaya kadar dayak yediğini iddia ederek, 11 yıllık eşi Mert Çiller’e boşanma davası açarak çocuklarının velayetini istemişti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER