A3 Haber

Van Gogh’un yeni keşfedilen çizimi ilk kez sergilendi

Van Gogh’un yeni keşfedilen çizimi ilk kez sergilendi

Van Gogh’un yeni keşfedilen çizimi ilk kez sergilendi
Eylül 17
08:56 2021

Dünyaca ünlü Hollandalı ressam Vincent Van Gogh’a ait karakalem çalışması, Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da ilk kez sergilendi.

BBC’nin haberine göre Van Gogh Müzesi, sanatçının, daha önce görülmemiş, yorgun yaşlı bir adamın resmedildiği çiziminin yeni keşfedildiğini doğruladı. Müze, “Study for Worn Out” adlı çalışmanın 1882 yılında, yani Van Gogh’nun kariyerinin başlarında çizildiğini açıkladı. Söz konusu çizimin, yüzyıldan uzun süredir Hollandalı bir ailenin özel koleksiyonunda saklı kaldığı ve bugün ilk kez Amsterdam’daki müzede sergilendiği aktarıldı.

“Vincent” imzasına sahip kara kalem çalışması, tahta sandalyeye oturmuş, yelek, pantolon ve bot giymiş yaşlı bir adamı başı ellerinin arasında resmediyor.

Van Gogh Müzesi araştırmacılarından Teio Meedendorp, çizimin daha önce hiçbir yerde görülmediğini ve ilk defa ortaya çıktığını ifade ederken, eserin maddi değerini söylemenin “kesinlikle imkansız” olduğunu kaydetti. Çizim, 2 Ocak’a kadar sergilendikten sonra özel koleksiyon sahiplerine iade edilecek.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER