A3 Haber

CHP’li Tuncay Özkan paylaştı: Köprünün avro bazlı geçiş ücretine damat Albayrak’lı gönderme

CHP’li Tuncay Özkan paylaştı: Köprünün avro bazlı geçiş ücretine damat Albayrak’lı gönderme
Eylül 22
13:34 2021

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun 1915 Çanakkale Köprüsü geçiş ücreti avro olarak açıklaması akıllara eski Hazine ve Maliye Bakanı damat Berat Albayrak’ın döviz kurundaki dalgalanmalar hakkında “Dolarla mı maaş alıyorsunuz” getirdi.

A3 Haber Merkezi | 3.8 kilometre uzunluğunda olan 1915 Çanakkale Köprüsü için yıllık 16 milyon 425 araç geçiş garantisi verildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun 1915 Çanakkale Köprüsü geçiş fiyatını avro cinsinden açıklaması sosyal medyanın gündemine oturdu.

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, geçtiğimiz yıl Ahmet Hakan’ın “Kur yükselince telaşlanıyorum, endişelenmeli miyiz?” sorusuna eski Hazine ve Maliye Bakanı damat Berat Albayrak’ın verdiği yanıtı paylaşarak 1915 Çanakkale Köprüsü’nün geçiş fiyatının avro olarak açıklanmasına göndermede bulundu.

Damat Albayrak, Ahmet Hakan’ın sorusuna “Öncelikle onu sorayım. Dolarla mı maaş alıyorsunuz? Dolar borcunuz mu var? Dolarla işiniz var mı?” yanıtını vermişti.

İlgili haberler: