A3 Haber

“Muhalefetin ortak adayı Kesici olacak” iddiası

“Muhalefetin ortak adayı Kesici olacak” iddiası
Eylül 27
10:29 2021

Korkusuz yazarı Can Ataklı, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının İlhan Kesici olacağını ileri sürdü. Ataklı, Kesici ile ilgili iddiası için “Sağlam bilgidir” dedi.

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayının kim olacağına ilişkin tartışmalar sürerken, Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, İlhan Kesici ismini öne sürdü.

“Akşener’in çıkışı kimin cumhurbaşkanı adayı olacağı baskısını ortadan kaldırdı” başlıklı yazısında Ataklı, “muhalefetin bir çıkış noktası bulduğunu” savunarak şu ifadeleri kullandı:

  • “Kesici ile gerekli görüşmeler yapıldı. Kesici muhalefet liderlerine anayasal değişikliklerin yapılması sırasında nasıl bir yönetim uygulayacağını, Cumhurbaşkanlığı görevini nasıl yürüteceğini anlattı, karşılıklı mutabakat sağlandı.”

Ataklı yazısının ilgili bölümünü şu sözlerle noktaladı: “Peki, açıklama ne zaman yapılacak? Bilemem, ama ben yaptım işte. Sağlam bilgidir, öncekiler gibi, merak etmeyin.”

HaberTürk yazarı Par: İlhan Kesici’ye ayıp etmeyin

HaberTürk yazarı Kübra Par, Korkusuz yazarı Can Ataklı’nın CHP milletvekili İlhan Kesici’nin Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterileceği iddiasına ilişkin, “İlhan Kesici’ye ayıp etmeyin” diye yazdı.

  • “Ne zaman seçim yaklaşsa İlhan Kesici’nin adı muhtemel cumhurbaşkanı adayları arasında sayılıyor. Dün de Can Ataklı ‘Muhalefetin üzerinde anlaştığı aday İlhan Kesici’ diye bir iddia ortaya atmış, attığı iddiaya kendisi de inanmış. Sağ kökenli olması ve ekonomiden anlaması nedeniyle bu yakıştırmanın yapılması elbette normal ama sonra arkası gelmiyor” diyen Par, “Daha ortada bir şey yokken yine umutlandırıp ayıp etmeyin İlhan Bey’e… Tamam aday olarak adının geçmesi gururunu okşar elbette ama onun da bir kalbi var” dedi.