A3 Haber

“Tosuncuk”un 2 bin 608 yıla kadar daha hapsi istendi

“Tosuncuk”un 2 bin 608 yıla kadar daha hapsi istendi

“Tosuncuk”un 2 bin 608 yıla kadar daha hapsi istendi
Ekim 05
16:53 2021

Çiftlik Bank kurucusu “Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın ve yöneticileri hakkında 75 sayfalık yeni bir iddianame hazırlandı. İddianamede, Aydın’ın 2 bin 608 yıla kadar daha hapsi istendi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan 75 sayfalık iddianamede Mehmet Aydın’ın da aralarında bulunduğu 17 kişi şüpheli sıfatıyla yer aldı. İddianamede “Çiftlik Bank” oyununun işleyişi, katılımcılardan alınan paranın toplanma süreci, bayilik sistemi, firma tarafından yapılan yatırımlar anlatıldı.

Şirketin kurucusu Mehmet Aydın’ın ifadelerine de yer verilen iddianamede, Aydın’ın “Üzerime atılı suçları işlemediğimden etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istemiyorum. Ancak mağdurların zararlarının Türkiye makamlarınca el konulan tüm mal varlığımdan karşılanmasını istiyorum” dediği hatırlatıldı.

2 bin 608’er yıla kadar hapisleri istendi

İddianamede Mehmet Aydın, Fatih Aydın ve Cengiz Samur’un da aralarında bulunduğu 17 şüphelinin “Bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık”, “Tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı”, “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma” suçlarından 784’er yıldan 2 bin 608’er yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi.

Ana dosyayla birleşirse 77 bin 868 yıla kadar hapsi istenmiş olacak

İddianamenin İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ana dosyayla birleştirilmesi talep edildi. İddianame kabul edilirse Mehmet Aydın’ın 23 bin 364 yıldan 77 bin 868 yıla kadar hapsi istenmiş olacak.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER