A3 Haber

A Milli takım gruptan nasıl çıkar?

A Milli takım gruptan nasıl çıkar?

A Milli takım gruptan nasıl çıkar?
Ekim 09
10:42 2021

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde arka arkaya aldığı kötü sonuçlarla birlikte A Milli Takım Play-Off şansını zora soktu. İşte Türkiye’nin gruptan çıkması için gerçekleşmesi için gereken senaryolar…

Türkiye, Dünya Kupası Elemeleri‘nde Hollanda galibiyeti ile kaptırdığı liderlikten sonra gözünü Play-Off oynayabilmek için ikinci sıraya dikmişti. Bu yolda Norveç ile dün gece kritik bir maça çıkan A Milli Takım, karşılaşmadan beraberlikle ayrılarak önemli puanlar kaybetti.

Türkiye gruptan çıkma şansını zora soksa da hala Play-Off’a gitme ihtimali var. Hollanda kazanarak gruptaki diğer takımlarla arayı açtı. 1-1’lik skorla Norveç ile A Milli Takım arasındaki 2 puanlık fark devam etti. Türkiye kalan 3 maçını kazanarak, son hafta oynanacak olan Hollanda-Norveç maçının sonucunu bekleyecek.

Gruptan çıkmak için gerçekleşmesi gereken senaryolar…

Pazartesi günü Letonya deplasmanıyla başlayacak seride Milliler, kasım ayında da Cebelitarık ve Karadağ ile karşılaşacak. Üç maçtan çıkarılacak 9 puanla elemeleri 21 puanda tamamlamak mümkün. Hollanda da aynı performansı devam ettirip kalan üç maçından ikisinden galip ayrılması durumunda grup liderliğini garantilemiş olacak. Onlar için son haftadaki Norveç mücadelesi prestij karşılaşmasına dönebilir.

Norveç Karadağ ve Letonya’yı yendiği taktirde son hafta Hollanda deplasmanına 20 puanla gidecek. Kazanırlarsa Türkiye veda edecek. Kaybederlerse milliler için Play-Off yolu açılacak. Burada berabere kalırsa ay-yıldızlılar gibi 21 puanda elemeleri bitirme senaryosu gerçekleşebilir.

Bu durumda iş averaja kalacak. Ancak şu anda averaj olarak da iyiler. Türkiye’nin kazanırken aynı zamanda farklı galibiyetler alması gerekecek. Millilerin Katar yolu, kendi performansının yanında rakiplerinin alacağı sonuçlara göre şekillenecek.

Hollanda’nın kalan maçları

  • 11 Ekim Cebelitarık
  • 13 Kasım Karadağ
  • 16 Kasım Norveç

Norveç’in kalan maçları

  • 11 Ekim Karadağ
  • 13 Kasım Letonya
  • 16 Kasım Hollanda

Türkiye’nin kalan maçları

  • 11 Ekim Letonya
  • 13 Kasım Cebelitarık
  • 16 Kasım Karadağ

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER