A3 Haber

Kılıçdaroğlu evinden seslendi: Bu videom bir mücadele çağrısıdır

Kılıçdaroğlu evinden seslendi: Bu videom bir mücadele çağrısıdır

Kılıçdaroğlu evinden seslendi: Bu videom bir mücadele çağrısıdır
Ekim 10
17:40 2021

Kış aylarında yeni bir zam fırtınasının kapıda olduğunu ifade eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Zor bir dönemecin eşiğindeyiz halkım. Önümüz kara kış, ayaz. Zam fırtınası geliyor. Bu kışı en az hasarla atlatmamız için, bu videom bir mücadele çağrısıdır. İnancım o ki; size bunları eden elbette bulur, bulacak!” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, evinin mutfağından halka seslendi. Yaklaşan kış aylarında yeni zamların geleceğini ifade eden Kılıçdaroğlu şu açıklamalarda bulundu:

Bu Saray iktidarının her gün farklı bir kesimde açmaya devam ettiği yaralara bir muhalefet lideri olarak merhem olmaya çalışıyoruz. Yol arkadaşlarımla sürekli yollardayız. Arada bazı konular birikti. Sizleri bilgilendirmem lazım.

Yeni zam fırtınası kapıda

  • Sorunlara karşı nasıl önlem alacağımızı bilmeniz çok önemli. Öncelikli konumuz kara kış. Kara dememizin nedeni yaşanacaklardır. Pazar market fiyatları zaten korkunç seviyede ve maalesef yeni bir zam fırtınası kapımızda.
  • Bu haksız, hukuksuz fiyat artışları halkımızın huzurunu kaçıracak. Peki Erdoğan ne yapıyor? Bize ABD, Almanya ve İngiltere’nin nasıl bir sefalete düştüğünü anlatıyor.
  • Niye bunu anlatıyor? Çünkü Erdoğan, kara kışta bu millete yaşatacağı sefalete algısal zemin hazırlıyor.
  • Yalanlar söyleyerek halkı trajediye hazırlamak istiyor; çünkü sunabildiği tek çözüm bu. Korkunç bir propaganda makinasıyla bunu yapmaya çalışıyorlar.
  • Erdoğan bu kış ülkeye enerji kesintileri de yaşatacak. Derhal bir kara kış fonu kur. Bu fona en büyük katkıyı beşli çeten yapsın, onlardan sildiğin vergileri al ve halkın yararına bu kararı al

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER