A3 Haber

AKP’li belediye başkanının yeni görüntüsü ortaya çıktı

AKP’li belediye başkanının yeni görüntüsü ortaya çıktı

AKP’li belediye başkanının yeni görüntüsü ortaya çıktı
Kasım 13
11:19 2021

Ordu’da belediye işçilerini sendikadan istifaya zorlayan Gürgentepe ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Yaşar Şahin’in yeni görüntüleri ortaya çıktı. Kalabalık bir işçi grubuna istifa baskısı yapan Şahin’in istifa etmek istemediğini söyleyen işçi kadını “çık dışarı” diyerek odasından kovduğu görüntülere yansıdı.

Biri hayatını kaybeden asker yakını iki kadın işçiyi makam odasında hakaret ederek sendikadan istifaya zorlayan AKP’li Gürgentepe Belediye Başkanı Yaşar Şahin’in yeni görüntüleri ortaya çıktı. Aynı günün sabahında Yaşar Şahin’in makam odasında çekilen ve kalabalık bir işçi grubunu istifaya zorladığı görüntülere yansıdı.

Halktv’den İsmail Saymaz’ın haberine göre, aralarında hayatını kaybeden asker yakını Sevinç Karaca’nın da olduğu 20-30 kadar işçiyi makam odasında karşısına dizen Şahin, işçilere tek tek “İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?” diye soruyor.

Şahin, işçilere hitaben “Ben yönetemeyeceğim adamı atarım, bu dik kafaları atacağım da zaten. Size bu güveni kim veriyorsa o başkanlarınızla çalışırsınız. Ben belediyeyi düzeltelim diyorum, adam gibi yönetelim diyorum pazarlık yapıyorsunuz” ifadelerini kullanıyor.

İstifa etmek istemeyen işçiyi odasından kovdu 

Sevinç Karaca’ya da aynı soruyu yönelten Şahin, “İstifa etmeyi düşünmüyorum” yanıtını alınca “Sen bu kadar delikanlıysan, ben o kadar enayi değilim” diyerek Karaca’yı odasından kovuyor.

Başkanın danışmanından işçilere istifa mesajı

Şahin’in yüz yüze istifa baskısı yaptığı işçilere danışmanının mesaj atıldığı ortaya çıktı. Whatsapp gruplarından atılan mesajlarda “Arkadaşlar sendikadan istifa edecek olanlar için yarın akşama kadar süre var. En son yarın akşam istifa çıktılarınızı getirir misiniz” ifadelerine yer verildi.

AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, başkanın küfür etmediğini savunarak davranışından ötürü gerekli disiplin işleminin başlatıldığını söylemişti. Özhaseki, “Cezası neyse veririz” demişti.

İlgili haberler:

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER