A3 Haber

Erdoğan yine CHP’yi hedef aldı: Kanal İstanbul ihalesine girecek ülkeleri tehdit etmek cehalettir

Erdoğan yine CHP’yi hedef aldı: Kanal İstanbul ihalesine girecek ülkeleri tehdit etmek cehalettir

Erdoğan yine CHP’yi hedef aldı: Kanal İstanbul ihalesine girecek ülkeleri tehdit etmek cehalettir
Kasım 13
15:20 2021

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal İstanbul ile ilgili yabancı ülkelere seslenen CHP’yi hedef alarak, “Bu söylemler bunların devlet yönetiminde ne kadar cahil olduklarının ve devlete ne kadar ihanet içinde olduklarının bir göstergesidir” dedi.

1915 Çanakkale Köprüsü Son Tabliye Montaj Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefete yüklendi.

“Bu ülkede dikili ağacı olmayan bu muhalefetin, 2023’te iktidarı almak gibi bir ihtimali de olmayacak” diyen Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“En geç gelecek yıl açılacak”

  • Yatırım tutarı 2.5 milyar euro olan bu otoyol ve köprü projesini yap işlet devret modeliyle hayata geçiriyoruz. Proje ile geçiş süresi 6 dakikaya inecektir. Önümüzdeki yılın en geç 18 Mart’ında, Çanakkale Deniz Zaferi’mizin yıl dönümünde köprümüzü hizmete açacağız. Ülkemizin en çok nüfusunu barındıran en büyük ticaret hacmine sahip sanayi bölgelerine kuşan Marmara Otoyol ringi kritik projelerimiz arasında yer almaktadır. Bu köprü ile bu projenin en zor ve prestijli bölümlerinden birini daha tamamlamış oluyoruz.
  •  Otoyol ve köprü projesinin inşasında 670’i mühendis 5 binin üzerinde kişi ve 740 iş makinesi çalışmış 106 alt yüklenici görev yapmıştır. Bu köprü büyük ve güçlü Türkiye hedefimize bir adım daha yaklaştığımızın ispatıdır. Otoyollarımız, bölünmüş yollarımız ve tünellerimizle karayollarımızın standartlarını yükselttik. Demizyollarımızı revize ettik. 56 havalimanımızla hava yolu taşımacılığımızı artırdık.

“Muhalefetin, 2023’te iktidarı almak gibi bir ihtimali de olmayacak”

  • Kanal İstanbul’la birlikte devrim niteliğinde bir atılımı hayata geçireceğiz. Özellikle dünyaya seslenerek, büyükelçileri toplayarak, “Sakın Kanal İstanbul’a girmeyin. Girerseniz para alamazsınız” diyenler var. Bunların devlet yönetiminden haberi yok. Devlette süreklilik esastır. Muhalefetin ihaleye girecek olanları tehdit etmesi cehalettir. Bu ülkede dikili ağacı olmayan bu muhalefetin, 2023’te iktidarı almak gibi bir ihtimali de olmayacak.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER