A3 Haber

AKP’li Özhaseki’den LGBT sorusuna yanıt: Madem Allah yaratmış, başımızın üstünde yeri var

AKP’li Özhaseki’den LGBT sorusuna yanıt: Madem Allah yaratmış, başımızın üstünde yeri var

AKP’li Özhaseki’den LGBT sorusuna yanıt: Madem Allah yaratmış, başımızın üstünde yeri var
Kasım 16
12:50 2021

AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, LGBT’lere ilişkin soruya, “Madem Allah yaratmış, hepsinin başımızın üzerinde yeri var” yanıtını verdi.

AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, LGBT’lerle ilgili ne düşündüğüne dair bir soruya, “Madem Allah yaratmış, hepsinin başımızın üzerinde yeri var” diye yanıt verdi.

TV100’de yayınlanan “Deniz Tural ile Siyasetin Ev Hali” isimli programa katılan Özhaseki, Tural’ın sorularını yanıtladı.

“Şunu yok ederdim bunu yok ederdim olmaz” 

LGBT’lerle ilgili düşünceleri sorulan Özhaseki şu ifadelerle yanıt verdi: “Küçük bir hikâye anlatmak isterim. İstanbul da Sümbül Efendi bir gün talebelerini toplar, hepsine der ki; bugün size bir soru soracağım. Siz tanrı olsaydınız ne yapardınız? Öğrenciler şaşkın, kimisi ‘tövbe estağfurullah efendim’ diyor! ‘Estağfurullah efendim’ diyenden geçilmiyor! ‘Oğlum cevap verin’ der! Çocuklar, hoca da kendilerini cesaretlendirince biri diyor ki; ‘kötülükleri yok ederdim’, öbürü diyor ki; ‘çok soğuk oluyor kışı yok ederdim’, ‘açlığı yok ederdim, fakirliği yok ederdim’ diyor! Şimdi ellerine tanrısal bir güç geçirmiş olunca herkes böyle bir şeyde bulunuyor! Orada çalışkan bir öğrenci var, çok da zeki en son sözü ona veriyor, öğrencinin adı Musa Musuhiddin. ‘Sen ne yapardın Musa’ diyor? ‘Efendim ben her şeyi merkezinde bırakırdım’ diyor! Her şeyi merkezinde bırakırdım… Cenab-ı Allah hiçbir şeyi lüzumsuz abes yaratmamıştır! Her yarattığında bir hikmet vardır. O yüzden hiçbir şeyi şunu yok ederdim bunu yok ederdim olmaz! Hayat zıtlıklar üzerine kaim, aklık varsa-karalık var, uzunluk varsa-kısalık var, iyilik varsa-kötülük var.”

“Saygılı olmaktan başka bir şey elimizden gelmez” 

“Madem Allah yaratmış, hepsinin başımızın üzerinde yeri var” ifadelerini kullanan Özhaseki, “Her şeyi merkezinde bırakırdım. Allah her şeyi bir denge üzerine yaratmıştır. Madem Allah yaratmış, hepsinin başımızın üzerinde yeri var. Onu Cenab-ı Hakk’ın yarattığı bir emanet gibi görmek her kulun vazifesi diye düşünüyorum. Her inançlı insanın işi diye düşünüyorum. Onun dışında bana göre saygı duymak ve tercihlerine sonuna kadar saygılı olmaktan başka elimizden bir şey gelmez” diye konuştu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER