A3 Haber

Başak Cengiz’in ön otopsi raporu çıktı

Başak Cengiz’in ön otopsi raporu çıktı

Başak Cengiz’in ön otopsi raporu çıktı
Kasım 18
14:58 2021

Can Göktuğ Boz tarafından samuray kılıcıyla öldürülen Başak Cengiz’in ön otopsi raporu çıktı. Raporda, Cengiz’in vücudunda çok sayıda kesi ve organ yaralanması oluştuğu kaydedildi.

Geçen hafta İstanbul Ataşehir’de Mimarlık eğitimi için Ankara’dan İstanbul’a gelen Başak Cengiz, sokak ortasında Can Göktuğ Boz’un samuray kılıçlı saldırısına uğradı. Önce emniyette, sonra savcılıkta ardından da tutuklanması talebiyle sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliği’nde ifade veren Boz, ‘Tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme’ ve ‘Silahla tehdit’ suçlarından tutuklandı.

Sabah’ın haberine göre, bilirkişi doktor raporunda, Başak Cengiz’le ilgili ilk incelemede yaklaşık 30-35 yaşlarında, 160-165 santimetre boylarında ve 60-65 kilogram ağırlığında olduğu belirtildi. Raporda, Cengiz’in sağ omzunda yaklaşık 5, göğüs kafesinde 25-30, vücut orta hatta 20-25 santimetre, omurgasında 4 adet kesi olduğu ifade edildi. Bel bölgesinden beyne uzanan noktalarda, sağ ayak bileğinde de aynı kesilerden olduğu kaydedilen raporda vücudunda toplamda 10 adet kesi olduğu vurgulandı. Bu kesilerin olay yeri görüntüleriyle de uyumlu yaklaşık 80-90 santimetre boyunda elde edilen kılıç ile oluştuğunun düşünüldüğü kaydedilen raporda, genç kadının çok sayıda organ yaralanmasının da bulunduğu ifade edildi.

Kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi raporuna gerek olduğu kaydedilirken, işlemler için genç kadının cansız bedeninin Adli Tıp Kurumu Başkanlığı Morg İhtisas Dairesi’ne gönderilmesinin uygun olduğu belirtildi.

İlgili Haberler:

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER