A3 Haber

Sedat Peker doların yükselme nedenini açıkladı: O savcıyı işaret etti…

Sedat Peker doların yükselme nedenini açıkladı: O savcıyı işaret etti…

Sedat Peker doların yükselme nedenini açıkladı: O savcıyı işaret etti…
Kasım 18
21:01 2021

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, kendisi hakkında iddianame hazırlayan savcı Alim Yaşar hakkında yeni iddialarda bulundu. Halkbank’ta Avro 7 TL iken 4 TL’den satış yapıldığı iddiasıyla soruşturma başlatılan ve takipsizlik kararı verilen olayı hatırlatan Peker, “Bugün doların 11,5 TL olmasında takipsizlik kararının payı büyük” dedi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, geçtiğimiz günlerde 29 Aralık’ta yargılanacağı davaya ilişkin paylaşımlarda bulunmuş, davanın iddianamesini hazırlayan savcı Alim Yaşar hakkında çarpıcı iddialar öne sürmüştü.

Peker, Yaşar’ın daha önce İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Peker’in “Silahlanın” çağrısına ilişkin yaptığı suç duyurusuna takipsizlik kararı verdiğini öne sürmüş, söz konusu suç duyurusu için Yaşar’a verdiği ifadeye ilişkin de yazmıştı.

“Halkın çalınan milyarlarca eurosuna takipsizlik kararı verip onları kurtaran bir savcının beni suçlaması bana şeref” diyen Peker’in Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar şöyle:

  • 1-Anadolu Adliyesi’nde benim yargılanacağım iddianameyi hazırlayan Savcı A… Y…., Halk Bankası üst düzey yöneticilerinin euro 7 TL iken 4 TL’den satış yapıp Devleti zarara uğrattıkları için haklarında takipsizlik kararını verip onları kurtaran kişisin.
  • 2-Bana açtığın davanın hesabını devran döndüğü zaman hem Devletimize hem de Milletimize verebileceğimi biliyorum. Euro 7 TL iken 4 TL’ye satılmasının suç olduğunu vatan hainleri bile bilir. Sen koskoca Cumhuriyet Savcısı olacaksın ve bunu bilmeyeceksin. Yazık, çok yazık.
  • 3-Bugün doların 11,5 TL olmasında senin verdiğin takipsizlik kararının payı büyük. Senin gibi Savcılardan aldıkları cesaret ile ne de olsa bize bir şey olmaz diyorlar. Yokluktan intihar eden gariplerin günahını ve vebalini nasıl ödeyeceksin? Seni tetikçi olarak kullanan…
  • 4-…iktidar sahipleri tövbe seansları yapıyorlarmış. Lütfen onlara söyle, sizin tövbeniz çalacak para görene kadardır. Azıtmış ………nun tövbesi tutmaz derler. Halkın çalınan milyarlarca eurosuna takipsizlik kararı verip onları kurtaran bir savcının beni suçlaması bana şeref.

Ne olmuştu?

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker, 2019’daki “silahlanın” çağrısının ardından İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kendisi hakkındaki suç duyurusuna takipsizlik kararı veren savcı Alim Yaşar’ın, 29 Aralık’ta yargılanmasına başlanacak ve kendisi hakkında müebbet ve 300 sene ceza istenen davanın iddianamesini hazırladığını belirtmişti. Peker, “Ben aynı adamım, neden şimdi böyle oldu? Tabii ya, videoları çektikten sonra; hırsızlıkları, uğursuzlukları, uyuşturucu sevkiyatlarını, kara para aklamaları, SADAT eliyle El Nusra’ya yollanılan silahları anlattıktan sonra hiçbir delil olmadan bu davayı açacaksınız. Davayı açabilirsiniz. Belki mahkemeye baskıyla ceza da çıkarttırabilirsiniz. Ancak vicdan sahibi hiçbir insanı buna inandıramazsınız” demişti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER