A3 Haber

Bir skandal daha: Dede Hasan Yağal, Müslüme’nin ablasının da babası çıktı

Bir skandal daha: Dede Hasan Yağal, Müslüme’nin ablasının da babası çıktı
Kasım 26
16:30 2021

Mersin’in Gülnar ilçesinde kaybolan ve arama çalışmalarının 10’uncu gününde cansız bedenine ulaşılan 3 yaşında Müslüme Yağcı’nın DNA analizi sonuçlandı.

Sabah’ın haberine göre, tutuklanan dede Yağal’ın küçük kızın babası olduğu ortaya çıktı. Gülnar’da 10 Kasım günü kaybolan ve daha sonra cesedi bulunan Müslüme Yağcı’nin bedeni üzerinde yapılan DNA testi sonuçlandı.

Gülnar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada Sekiz aile üyesi gözaltına alınırken yedisi serbest bırakılmıştı. Müslüme’nin dedesi olan 70 yaşındaki dede Hasan Yağal ise çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

Müslüme’nin dedesi, babası çıktı

Sabah gazetesinden Sema Alim Dalgıç’ın haberine göre, Müslüme’nin cesedinden Adli Tıp görevlilerince alınan DNA örneği annesi ile uyumlu çıkarken babası ile uyumsuz çıktı. Müslüme’nin DNA örneği ise dede Hasan Yağal ile uyumlu çıktı.

Bu durum Müslüme’nin gerçek babasının Hasan Yağal olduğunu ortaya koydu.

Dedenin aynı zamanda aile içinden de birçok kişiye cinsel istismarda bulunduğu belirlendi. Öte yandan yapılan DNA incelemelerinde Yağal’ın Müslüme’nin ablasının da babası olduğu ortaya çıktı.

Dedenin DNA örneğiyle ağabeylerden birinin daha DNA’sı eşleşti

Öte yandan Müslüme’nin cesedi bulunduğunda olay yerine giden savcı bütün ailenin DNA örneklerini aldı. Bu DNA örnekleri aile bireyleri ile karşılaştırıldı.

Odatv’den Hazar Şahsuvar’ın aktardığına göre, dede Hasan Yağal’ın DNA örneği ile Müslüme’nin ağabeylerinden birinin DNA örneğiyle yüzde 100 eşleşme sağladı.

DNA örneğine göre ise dede Yağal, Müslüme’nin ağabeylerinden birinin daha babası olduğu ortaya çıktı.

Jandarmanın, Müslüme’nin annesi Sevgi Yağal’ı sorguya almasından sonra annenin “Kayınpederim bana tecavüz etti ve erkek çocuklarımdan birisi onun oğlu” dediği öğrenildi.

Anne, kayınpederin kendisini öldürmesinden korktuğu için açıklayamadığını dile getirirdi.

İlgili haberler: