A3 Haber

ABD’nin Michigan eyaletinde bir öğrenci okul arkadaşlarına ateş açtı: Üç ölü, sekiz yaralı

ABD’nin Michigan eyaletinde bir öğrenci okul arkadaşlarına ateş açtı: Üç ölü, sekiz yaralı
Aralık 01
07:46 2021

ABD’nin Michigan eyaletindeki lisede yaşanan silahlı saldırıda üç kişinin öldüğü ve sekiz kişinin de yaralandığı duyuruldu.

Oakland İlçe Şerif Ofisi, Oxford Lisesi’nde bir öğrencinin okula getirdiği silahla sekiz kişiyi yaraladığını, üç kişiyi de öldürdüğünü açıkladı. Şerif Yardımcısı Mike McCabe, tutuklanan lise öğrencisinin silahından 15 ile 20 arasında kurşunun çıktığını tespit ettiklerini, tutuklama sırasında saldırganın direnmediğini ifade etti. Zanlının saldırının nedenine ilişkin konuşmayı reddettiğini belirten McCabe, “Geldiğimiz noktada yalnız hareket ettiğine inanıyoruz” dedi.

Saldırganın aynı okulda eğitim gören 15 yaşında bir erkek olduğu bildirildi. Öğle saatlerinde, ABD’nin Michigan eyaletindeki bir lisede gerçekleştirilen silahlı saldırıda, dört ila altı kişinin yaralandığı, olayla ilgili bir kişinin gözaltına alındığı açıklanmıştı.

Oakland İlçe Şerif Ofisi tarafından, Oxford Lisesi’ne bir SWAT timi ile havadan helikopterle müdahale edildiği bilgisi paylaşılmıştı. Saldırının yaşandığı okul tahliye edilirken, yetkililer, 40 yıla yakın süredir Michigan’da benzer bir saldırı yaşanmadığını kaydetmişti.