A3 Haber

Melih Gökçek, belediyeye ait zırhlı aracı dört yıl sonra teslim etti!

Melih Gökçek, belediyeye ait zırhlı aracı dört yıl sonra teslim etti!

Melih Gökçek, belediyeye ait zırhlı aracı dört yıl sonra teslim etti!
Aralık 14
14:30 2021

Eski AKP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yıllardır kullandığı belediyeye ait zırhlı aracı teslim etti. Gökçek Ekim 2017’de Erdoğan’ın isteğiyle istifa etmişti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin eski AKP’li başkanı Melih Gökçek, belediyeye ait zırhlı aracı nihayet teslim etti. Gökçek 28 Ekim 2017’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isteğiyle belediye başkanlığından istifa etmişti.

Adı türlü skandallarla gündeme gelen, belediyeyi Mansur Yavaş’ın kazanmasının ardından çok sayıda yolsuzluğu açığa çıkarılan Gökçek, kendisine tahsis edilen aracı 4 yıldır teslim etmemişti.

Gelişmeyi duyuran Ankara Büyükşehir Belediyesi, yazılı açıklamasında, “Görevinden istifa ettirilerek kurumumuzdan ayrılan Melih Gökçek’ten Belediyemize ait olan zırhlı araç teslim alınmıştır. Aracın son durumu hakkında detaylı incelemeler yapılıp sonucu kamuoyuyla paylaşılacaktır” denildi.

“Diğerlerini de ver”

Açıklamada, şu ifadeleri kullanıldı:

Bununla birlikte, aracın zırhlanması ve sonrasında buna bağlı olarak meydana gelen motor arızası ile ilgili yapıldığı iddia edilen usulsüz işlemlere ilişkin Teftiş Kurulu Başkanlığınca gerçekleştirilen inceleme de yakın zamanda tamamlanarak kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Büyükşehir Belediyesi olarak, görevinden istifa ettirilerek kurumumuzdan ayrılan kişiden, eşinin yönetici olduğu vakfa, malum spor kulübü derneklerine ve aile dostu olduğu bilinen kişilere ücretsiz tahsis edilen veya uzun süreli kiralanan yerleri de bir an evvel iade etmesini bekliyoruz. Zira milletin malı olan bu taşınmazlar, kiralayan kişiler tarafından üçüncü şahıslara kiralanmakta olup Belediyemizin elde etmesi gereken kazançların katbekat fazlası bu vakıf, kulüpler ve ailelere gitmektedir.

Kurumumuz da bu konuda tüm hukuki süreçleri uygulamakta ve tıpkı zırhlı cip konusunda olduğu gibi ısrarla takip etmektedir.

Ne olmuştu?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, aracın teslim edilmesini birçok kez istemişti. Gökçek, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Bugüne kadar valiliğin güvenliğim dolayısıyla bana valilik kararıyla tahsis ettiği zırhlı aracı, Mansur Yavaş’ın ısrarlı yaygarası üzerine hakkım olduğu halde iade etmeye karar verdim. Yarın aracı teslim ettiriyorum” ifadelerini kullanmıştı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER