A3 Haber

Meclis’te yine kavga: Bu kez kadın vekiller birbirine girdi!

Meclis’te yine kavga: Bu kez kadın vekiller birbirine girdi!

Meclis’te yine kavga: Bu kez kadın vekiller birbirine girdi!
Aralık 16
23:27 2021

2022 yılı merkezi yönetim bütçe kanun teklifinin maddeleri görüşüldüğü Meclis Genel Kurulu, bu kez kadın milletvekillerinin kavgasına sahne oldu. AKP’li milletvekilleri Bahar Ayvazoğlu ile Ceyda Bölünmez Çankırı, CHP’li milletvekilleri Burcu Köksal ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’nın üzerine yürüdü.

Bütçe görüşmelerinin 11. gününde söz alan AKP Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, 10 dakikalık konuşmasının büyük bölümünde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li milletvekilleri ve CHP’yi hedef aldı.

AKP’li vekiller CHP’li vekillerin üzerine yürüdü

Sözcü’den Zekeriya Albayrak’ın haberine göre, Ayvazoğlu’nun ağır sözleri üzerine CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, salondaki tüm CHP milletvekilleri için 2’şer dakika sataşmadan söz istedi.

Meclis Başkanvekili Haydar Akar da bu talebi olumlu karşılayınca iktidar ve muhalefet vekilleri arasında gerginlik yaşandı.

Akar, oturuma ara verdiği sırada önce MHP ve CHP arasında tartışmalar yaşandı. Bu sırada AKP Trabzon Milletvekili Ayvazoğlu ile İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı CHP sıralarındaki Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’nın üzerine yürüdü.

Erkek vekiller ayırdı

AKP ve CHP’li kadın vekiller arasında yaşanan kavga ve arbedeyi araya giren erkek milletvekilleri ayırdı.

Oturumun tekrar açılması ardından Başkanvekili Akar, yoğun bütçe maratonunun son günlerinde milletvekillerinin konuşmalarına özen göstermesini istedi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER