A3 Haber

Koronavirüsten ölen aile hekiminin meslektaş eşi de yaşamını yitirdi

Koronavirüsten ölen aile hekiminin meslektaş eşi de yaşamını yitirdi

Koronavirüsten ölen aile hekiminin meslektaş eşi de yaşamını yitirdi
Ocak 07
18:11 2022

Aksaray’da koronavirüse yenik düşen aile hekimi 51 yaşındaki Mehmet Tankut Sevim’in, 42 gündür yoğun bakım ünitesinde koronavirüs tedavisi gören kendisi gibi aile hekimi olan 50 yaşındaki eşi Nuray Sevim de yaşamını yitirdi.

Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 12 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli iki çocuk babası aile hekimi Mehmet Tankut Sevim, 27 Kasım günü nefes darlığı şikayetiyle Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil servisine başvurdu. Sevim’in yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. Kendisi gibi aile hekimi olan, Elife Ali Dede Bilgiç Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli eşi Nuray Sevim’in de aynı gün yapılan testte koronavirüse yakalandığı belirlendi. Sevim çifti Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alındı.

Mehmet Tankut Sevim, 8 Aralık’ta yaşamını yitirdi. Yoğun bakım ünitesinde tedavisi gören Nuray Sevim ise 9 Aralık’ta ambulans helikopterle Ankara´ya Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Aynı fakültede öğrenci olan oğlu Tanur Sevim de sevk sırasında özel kıyafet giyerek yardımcı oldu. 42 gündür tedavi gören Nuray Sevim, meslektaşlarının müdahalesine rağmen bugün yaşamını yitirdi. (DHA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER