A3 Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a Sedef Kabaş tepkisi: “Buralara kadar düştü zavallı…”

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a Sedef Kabaş tepkisi: “Buralara kadar düştü zavallı…”

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a Sedef Kabaş tepkisi: “Buralara kadar düştü zavallı…”
Ocak 22
18:14 2022

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gazeteci Sedef Kabaş’ın TELE1 ekranlarında AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözleri nedeniyle hakkında Cumhurbaşkanına hakaretten soruşturma başlatılıp gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Kendisi uzun zamandır yok hükmünde olduğu için, gündem yaratma peşinde. Buralara kadar düştü zavallı” ifadelerine yer verdi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözleri nedeniyle gözaltına alınan gazeteci Sedef Kabaş, adliyeye sevk edildi.

Kabaş, TELE1’de katıldığı programda “Çok meşhur bir söz vardır. Taçlanan baş akıllanır diye. Ama görüyoruz ki gerçek değil. Ya da tam tersi bir söz vardır. Büyükbaş hayvan bir saraya girdiği zaman o kral olmaz. O saray ahır olur” ifadelerini kullanmıştı.

Kabaş, AKP Sözcüsü Ömer Çelik, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından hedef alınmıştı.

Erdoğan’a televizyon programında söylediği sözler nedeniyle hakkında soruşturma açılan gazeteci Sedef Kabaş için RTÜK tarafından da inceleme başlatıldı. Soruşturma kapsamında polis ekipleri saat 02.00 sıralarında Kabaş’ın Sarıyer’deki evine giderek gözaltına aldı.

Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Sedef Kabaş, adliyeye sevk edildi.

Kemal Kılıçadaroğlu’ndan tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından, gazeteci Kabaş’ın gözaltına alınmasına çok sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Kendisi uzun zamandır yok hükmünde olduğu için, gündem yaratma peşinde. Buralara kadar düştü zavallı” ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu’nun paylaşımı şu şekilde:

  • Onbinlerce trolüne her türlü küfrü ettirir, sonra deyim paylaştı diye gazeteciye gece yarısı baskını yaptırır. Camide sanatçının dilini kopartacağını söyler. Kendisi uzun zamandır yok hükmünde olduğu için, gündem yaratma peşinde. Buralara kadar düştü zavallı.
  • Milletimiz ve ülkemiz bu provokasyonları da atlatıp, huzura, barışmaya yürümeyi bilecektir.

İlgili haberler:

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER