A3 Haber

Fatih Altaylı’dan AKP’li Özalan’a dava: Kanıtlasın bakalım televoleci

Fatih Altaylı’dan AKP’li Özalan’a dava: Kanıtlasın bakalım televoleci
Ocak 25
12:33 2022

Gazeteci Fatih Altaylı, kendisine “kalemi satılık” diyen AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan’a dava açacağını duyurdu. Bilgiyi Habertürk’teki köşesinden veren Altaylı, Özalan’a “televoleci” dedi ve “Hadi gelsin kalemimi sattığım kanıtlasın bakalım” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Fatih Altaylı dün akşam kar yağışı sırasında İstanbul Beşiktaş’taki Barbaros Bulvarı için “Buraya tuzlama yapılmalı” diye bir tweet attı. Daha sonra tweeti silen Altaylı “Maksadım yetkilileri uyarmaktı. Sonra aşağıda tuzlama aracını görünce tweet’i sildim” dedi.

AKP’li Özalan, Altaylı tweetini silince “Yaptığı paylaşımla farkında olmadan CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun beceriksizliğini ifşa eden Fatih Altaylı, korkup paylaşımını sildi. Sonra da kendisini eleştirenlere hakaret etti. Kalemi satılık olanın, paylaşımları da satılık olur! “Yaz” derler yazar, “sil” derler siler!” paylaşımını yaptı.

Bugünkü köşesinde Özalan’a yanıt veren Altaylı, tweeti silince tepki gördüğünü ve ‘troll saldırısına’ maruz kaldığını ifade etti. Daha önce pek çok tweetini sildiğini hatırlatan Altaylı, Özalan’a şöyle seslendi:

“Ancak bir troll var ki, onunla mahkemede hesaplaşacağız. Adı Alpay. Soyadı Özalan. Televolelerden hatırlarsınız kendisini. Şimdi vekil yapılmış. Bana “Kalemini satan” demiş. Kendisini hemen dava etmelerini söyledim avukatıma. Hadi gelsin kalemimi sattığım kanıtlasın bakalım.”

Özalan’dan dava yanıtı

Fatih Altaylı’nın dava açacağını yazmasının ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan AKP’li Özalan, “Farkında olmadan Ekrem İmamoğlu’nun beceriksizliğini paylaşıp silen, sonra da eleştirenlere hakaret eden CHP trolü Fatih Altaylı, ağzının payını alınca bana dava açacağını yazmış. Korkak, iki yüzlü, senin kirli kalemini herkes tanır. Haddini bil, medyayı daha fazla kirletme!” ifadelerine yer verdi.