A3 Haber

İskoçya Başbakanı Sturgeon: Dünya, menopozdaki kadınlar tarafından yönetilseydi çok daha iyi bir yer olurdu

İskoçya Başbakanı Sturgeon: Dünya, menopozdaki kadınlar tarafından yönetilseydi çok daha iyi bir yer olurdu

İskoçya Başbakanı Sturgeon: Dünya, menopozdaki kadınlar tarafından yönetilseydi çok daha iyi bir yer olurdu
Ocak 27
09:21 2022

İskoçya Bölgesel Yönetimi Başbakanı Nicola Sturgeon, dün yayımlanan bir podcast’te “kadın olmak” hakkında konuştu.

51 yaşındaki Sturgeon kadınların, “erkeklerin alındığının yarısı kadar ciddiye alınmak için iki kat daha fazla çalışması gerektiğini” savundu. “Bunu yapmak zorunda olmamız yorucu ve usandırıcı olabiliyor” diyen İskoçya lideri, bu durumun iyi sonuçlanabileceğini de söyledi:

  • Bu tür koşullar, kadının sonunda erkeklerden daha iyi olduğu anlamına geliyor. Çünkü çok daha fazla çalışırsınız. Kendinizi kanıtlamak ve ciddiye alınmak için gerçekten çok daha ileri itmeniz gerekir.

Sturgeon öte yandan bu sözlerinin, “kadınların ciddiye alınmak için her zaman daha fazla mücadele etmesi gerektiği” anlamına gelmediğini vurguladı:

  • Çünkü böyle olmamalı. İskoç Ulusal Partisi’nin de liderliğini yapan isim, üst düzey pozisyonlarda görev yapan kadınların, erkeklerden daha başarılı olduğunu ifade etti: Kadınların yönetmesi halinde dünyanın çok daha iyi bir yer olacağını sık sık düşünüyorum.

İndependent Türkçe’de yer alan habere göre, Sturgeon ayrıca menopozdaki kadınların hormonal dalgalanmaların üstesinden gelmek için çok uğraştığını belirtip “Belki de dünya, menopozdaki kadınlar tarafından yönetilseydi çok, çok daha iyi bir yer olurdu” diye konuştu.

“Boris Johnson’da kırılgan erkek egosu var”

İskoçya lideri, cinsiyeti ve işçi sınıfı kökenleri sebebiyle hâlâ sahtekarlık sendromundan mustarip olduğunu açıkladı. Bu rahatsızlığı yaşayan kişiler ulaştıkları başarıların tesadüf ya da şans eseri gerçekleştiğine inanıyor.

Kendine güvendiğini ancak zaman zaman şüpheleriyle boğuştuğunu kaydeden Sturgeon, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson’a da bir tavsiye bulundu:

  • Boris Johnson gibi kişileri düşünüyorum ve ‘Aman Tanrım, biraz sahtekarlık sendromu size çok şey kazandırır’ diyorum.

Sturegon, bu kişilerin geriye çekilip “Belki biraz daha çalışmalıyım. Belki de kendimi biraz daha kanıtlamalıyım” gibi düşünceleri aklından geçirmesi gerektiğini ifade etti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER