A3 Haber

Isparta’da yine elektrik kesintileri: 24 saati aştı

Isparta’da yine elektrik kesintileri: 24 saati aştı

Isparta’da yine elektrik kesintileri: 24 saati aştı
Mart 04
08:46 2022

Şubat’ta 120 saat elektriksiz kalan Isparta’da, kar yağışıyla beraber bir çok ilçe ve mahalle 24 saattir karanlıkta. Enerji Bakanı Dönmez’in inceleme için gittiği kentte okullar bir gün daha kapalı.

Isparta, yoğun kar yağışı nedeniyle günlerce süren elektrik kesintilerinin üzerinden bir ay geçmeden yeniden aynı sorunu yaşıyor. Enerji Bakanı Fatih Dönmez’in, kesintilerin hemen ardından giderek çalışmaları incelediği kentte, Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ. kent merkezi ve ilçelerde oluşan hasarların giderilmesi için çalışmaların sürdüğünü duyurdu. Kentte okullan bir gün daha tatil edilmişti.

Şirket, çevre illerden de gelen takviye ekiplerle birlikte 315 personel, 118 araç ve iş makinesiyle arızalara müdahale ettiklerini duyurdu.

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur da elektrik kesintisine ilişkin “Isparta’nın acilen afet bölgesi ilan edilmesi ve vatandaşların zararlarının karşılanması lazım” dedi.

CK Enerji Akdeniz Elektrik’ten yapılan yazılı açıklamada, 2 Mart’ta başlayan yoğun kar yağışının kentte hayatı olumsuz etkilediği belirtildi. Kar ve buz yükü nedeniyle enerji hatlarında arızalar meydana geldiği bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımızın sahadaki yakın ilgisi ve takibi, TEDAŞ Genel Müdürlüğünün koordinasyonuyla Türkiye’nin farklı bölgelerinde görev yapan dağıtım şirketlerimizden gelen destek ekiplerle birlikte 400’ü aşkın saha personeli, 100’ü aşkın araç ve iş makinesiyle enerji hatlarında yaşanan sorunların çözülmesi için personel ve araç sayısını artırarak var gücümüzle çalışmaktayız. Bu sırada 45 jeneratörümüzle bölgemizdeki kritik noktalara da enerji sağlamaktayız.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER