A3 Haber

Kocaeli Valisi Yavuz: Bu ülkenin HDP’li içişleri bakanına tahammülü yoktur

Kocaeli Valisi Yavuz: Bu ülkenin HDP’li içişleri bakanına tahammülü yoktur

Kocaeli Valisi Yavuz: Bu ülkenin HDP’li içişleri bakanına tahammülü yoktur
Mart 16
22:58 2022

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, “Bu ülkenin PKK’lı, HDP’li bir içişleri bakanına, bir milli eğitim bakanına, bir cumhurbaşkanı yardımcısına tahammülü yoktur” dedi.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni’nde konuştu. Vali Yavuz, “Terör örgütlerini ve siyasi uzantılarını bu ülkede meşru gösteren, bunlarla iş birliği yapan, bunları saz çalan çocuklar gibi gösteren gruplara sesleniyorum; bakın bunun sonu bir felaketle sonuçlanır.” ifadelerini kullandı.

Yurt genelinde din, dil, ırk ayrımı yapmadan herkesi eşit şekilde kucakladıklarını ifade eden Yavuz, şunları söyledi:

“Bizim kırmızı çizgimiz al bayrağımızdır”

  • “Bizim kırmızı çizgimiz şerefimiz, namusumuz, bağımsızlığımızın sembolü olan ay yıldızlı al bayrağımızdır. Buna selam duruyor musun? Kabul ediyor musun? Türkiye’nin toprak bütünlüğünü kabul ediyor musun? Etmiyorsun, başka bez parçaları çıkarıyorsun.
  • Türkiye’nin bir bölgesinde başka bir devlet kurmaya çabalıyorsun. Sonra Bu ülkede demokrasi, insan hakları yok diyorsun. Bu nasıl bir aymazlıktır, nasıl bir ihanettir bu. Terör örgütlerini ve siyasi uzantılarını bu ülkede meşru gösteren, bunlarla iş birliği yapan, bunları saz çalan çocuklar gibi gösteren gruplara sesleniyorum; bakın bunun sonu bir felaketle sonuçlanır.
  • Bu ülkenin PKK’lı, HDP’li bir içişleri bakanına, bir milli eğitim bakanına, bir cumhurbaşkanı yardımcısına tahammülü yoktur.”

“Aklınızı başınıza alın”

Türkiye Cumhuriyetinin toprak bütünlüğüne saygı duyulması gerektiğini ifade eden Yavuz, “Bu milletin sinir uçlarıyla oynamayın. Aklınızı başınıza alın. Dünyanın hiçbir yerinde bayrağınızı kabul etmeyen, toprak bütünlüğünüze saygı duymayan bir siyasi hareketin tırnak içinde söylüyorum, meşru olabilmesi mümkün değildir” diye konuştu.  (DHA)

İlgili haberler:

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER