A3 Haber

Premier Lig’de ilginç protesto: Sahaya girip kendini kale direğine kelepçeledi!

Premier Lig’de ilginç protesto: Sahaya girip kendini kale direğine kelepçeledi!

Premier Lig’de ilginç protesto: Sahaya girip kendini kale direğine kelepçeledi!
Mart 18
09:35 2022

İngiltere Premier Ligi’nde Everton ile Newcastle arasında oynanan erteleme mücadelesinde bir taraftar kendini kale direğine kelepçeledi. Genç aktivist, Birleşik Krallık hükümetinin fosil yakıt yatırımlarını protesto etmek için kendisini kale direğine kelepçeledi

İngiltere Premier Ligi erteleme maçında Everton ile Newcastle United karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın ikinci yarısının başlamasının hemen ardından herkesi şoke eden bir olay yaşandı. Mücadelenin 48. dakikasında sahaya atlayan bir taraftar, kendini plastik kelepçe ile kale direğine bağladı.

Büyük bir şaşkınlıkla izlenen olay nedeniyle maç yaklaşık 10 dakika boyunca durdu. Genç aktivist, Britanya’daki fosil yakıt kullanımının sona erdirilmesi için böyle bir hareket yaptı.

Olayı gören hakem, hemen maçı durdurdu. Görevliler de, taraftarın kendini plastik kelepçe ile direğe bağlamasının hemen ardından olaya müdahale etti.

Bu sırada başka bir taraftar sahaya girerek protestocuya saldırmaya çalıştı. Güvenlik görevlileri plastik kelepçeyi keserek protestocuyu yaka paka saha dışına çıkardı ve maç kaldığı yerden devam etti.

Everton maçında boynunu kale direğine plastik kelepçe ile bağlayan kişinin, Britanya’da fosil yakıt yatırımına karşı çalışan Just Stop Oil adlı aktivist kampanya adına protesto gerçekleştirdiği açıklandı.

“Bekleme zamanı değil”

Just Stop Oil üyesi 21 yaşındaki Louis, İngiliz hükümetinin fosil yakıt yatırımı amacıyla Kuzey Denizi’nde yeni petrol sahalarını finanse edecek olmasını protesto etmiş. Eyleminden sonra “Bekleme zamanı değil. Acil bir durummuş gibi davranmanın zamanı geldi” açıklamasını yaptı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER