A3 Haber

Ahmet Özal: Aday olursa Mansur Yavaş’ı destekleriz

Ahmet Özal: Aday olursa Mansur Yavaş’ı destekleriz

Ahmet Özal: Aday olursa Mansur Yavaş’ı destekleriz
Nisan 14
18:42 2022

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın ardından, TEK Parti lideri Ahmet Özal da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı cumhurbaşkanı adayı olması durumunda destekleyeceklerini söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı adayı olması gerektiği üzerinden açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ’ın “Cumhurbaşkanı adayımız Mansur Yavaş’tır” açıklamasının ardından, BBN Türk TV’de konuşan TEK Parti lideri Ahmet Özal da Yavaş’ın aday olması halinde destekleyeceğini açıkladı.

Özal, “Mansur bey siyasete çok bulaşmayan, kendi işini yapan düzgün bir insan. Ben kendisinin bu karışık siyasi ortamda kendisine yakıştırılan adaylığa konuşmaması cevap vermemesi Ankara Belediyesi ile ilgili çalışıyorum demesi doğru bir mekanizmadır. Eğer aday olursa Mansur Yavaş’ı destekleriz” dedi.

Halk TV yazarı İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtlayan Yavaş, “Benimle görüşülmemiş. Bana sorulmamış. Benim fikrim alınmamış. Ben ‘Adayım’ dememişim. ‘Aday değilim’ diyorum üstelik. Buna rağmen Özdağ’ın kendi amacı doğrultusunda yaptığı bir hareket bu. Açıkçası rahatsız oldum” demişti.

About Author

Ege

Ege

Related Articles

TÜM HABERLER