A3 Haber

AKP’li Grup Başkanvekili Cahit Özkan’dan istifa iddialarına yanıt

AKP’li Grup Başkanvekili Cahit Özkan’dan istifa iddialarına yanıt

AKP’li Grup Başkanvekili Cahit Özkan’dan istifa iddialarına yanıt
Mayıs 16
12:05 2022

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın Birleşik Arap Emirlikleri açıklamalarının ardından görevden alındığı iddia edildi. Özkan, iddiaları yalanladı.

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, YouTube’da Armağan Çağlayan’ın Zor Ama Yine De Sor programına katıldı. Çağlayan’ın “Birleşik Arap Emirlikleri ile kurulan ilişkinin Sedat Peker’le alakası var mı?” sorusu üzerine Özkan “Belki de şöyle bakmak lazım. BAE baktı ki Türkiye’ye dayanmadan bölgesel ve küresel olarak menfaati dışında olaylar ortaya çıkıyor… Ve teslim oldu. Ben böyle okuyorum” dedi. Açıklamanın ardından sosyal medyada Cahit Özkan’ın görevden alındığı iddia edildi.

Görevden alındığı iddialarına yanıt

TELE 1’in ulaştığı AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın danışmanı, Özkan’ın görevden alındığı yönündeki iddiaları yalanladı. Danışmanı Özkan’ın görevine devam ettiğini vurgulayarak sosyal medyadaki iddiaların asılsız olduğunu ifade etti.

Öte yandan; Cahit Özkan’ın bir diğer danışmanı da Özkan’ın bugün TBMM’de yapılması planlanan basın toplantısının yapılmayacağını söyledi.

Ne olmuştu?

Özkan’ın söz konusu açıklamalarını suç örgütü lideri Sedat Peker de sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmıştı.  Paylaşımın ardından ise Ömer Çelik’in açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

  • “Grup Başkanvekilimiz Sayın Cahit Özkan’ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Türkiye-BAE ilişkileri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayed El Nahyan’ın ortak iradesiyle karşılıklı güven ve saygıya dayalı olarak ilerlemektedir”

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles

TÜM HABERLER