A3 Haber

Bir zam da umumi tuvaletlere: Beş lira oldu!

Bir zam da umumi tuvaletlere: Beş lira oldu!

Bir zam da umumi tuvaletlere: Beş lira oldu!
Mayıs 17
13:08 2022

Umumi tuvaletlere yapılan zamlarla ilgili konuşan Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Ayyıldız, “Ülke genelinde malum fiyat artışları yaşanıyor” dedi.

Artan enflasyon ve iğneden ipliğe her şeye gelen zamlar bu kze de umumi tuvaletleri vurdu. Muğla’nın turistik ilçesi Marmaris’te umumi tuvaletin yeni fiyatı Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası kararıyla beş lira oldu. Sosyal medyadan paylaşılan yeni fiyat belgesine birçok kişiden tepki geldi. Oda Başkanı Mehmet Ayyıldız ise bu tepkilere karşılık “Enflasyon yüzde 70 olunca bu zam kaçınılmazdı” açıklamasında bulundu.

Sözcü’de yer alan habere göre tuvaletin beş lira olmasıyla birlikte, duş fiyatı da 25 liraya yükseldi. Zamlarla ilgili konuşan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Ayyıldız, “Ülke genelinde malum fiyat artışları yaşanıyor. Başta kira ve elektrik ücretleri aşırı zamlandı. Giderlerin normalin üzerinde çok yükselmesi her şeyde etkili oldu” diye konuştu.

Ayyıldız, tuvalet işletmecilerinin başvuruları göz önüne alınarak 3.5 lira olan ücretin beş olmasına karar verdiklerini belirtti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER