A3 Haber

CHP’li Tuncay Özkan’dan Soylu’ya yanıt: “Sana hangi birini yazsak…”

CHP’li Tuncay Özkan’dan Soylu’ya yanıt: “Sana hangi birini yazsak…”

CHP’li Tuncay Özkan’dan Soylu’ya yanıt: “Sana hangi birini yazsak…”
Mayıs 25
15:29 2022

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün yaptığı açıklamalarına tepki göstererek fotoğraflı bir paylaşım yaptı. CHP’li Tuncay Özkan da Soylu’nun fotoğrafını paylaşarak “Sana hangi birini yazsak…” ifadelerine yer verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün açıkladığı “kaçış planın anatomisi” videosunun ardından AKP’liler tepki göstermek için sıraya girdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafını paylaşarak “yalancı” yazdı. CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’dan Soylu’nun paylaşımına yanıt gecikmedi.

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Soylu’nun paylaşımına fotoşoplu bir fotoğrafla yanıt verdi. Özkan, “Sana hangi birini yazsak diğerinin hatrı kalır, halkımız boşluğu doldursun…” dedi.

Ne olmuştu?

Kılıçdaroğlu dün akşam saat 22:00’yi gösterdiğinde sosyal medya hesabından bir video paylaştı ve şu notu düştü: “Onlar kaçacak yer ararken, bizim başka memleketimiz yok. Biz bir yere gitmiyoruz, bu devleti birlikte ayağa kaldıracağız. Başını dik tut sevgili halkım. Sen varsın ve daha iyisini hak ediyorsun. Geliyor mutlu, huzurlu günler! #BizeKatılın. Belgeler elimizde. Para akışlarının hepsi elimizde. Anlatayım: Bir vakıf kurduruyorlar ABD’de. Neden ABD?
Ülkeyi Kataristan’a dönüştürenler, Katar’a gider diye beklersiniz ya… Biliyorlar ki o ülkelerde hukuk yok, ilk uçakla geriye gönderirler bunları. ABD kanunlarının arkasına ise gizlenebilirler. Orası hukuk devleti. Yani hukuksuzlukla yok ettikleri ülkeden, hukuka sığınmak için ABD’ye kaçmak istiyorlar.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER