A3 Haber

Demirtaş: Seçimden sonra bizi serbest bırakacaklar beklentisi içerisinde değiliz

Demirtaş: Seçimden sonra bizi serbest bırakacaklar beklentisi içerisinde değiliz

Demirtaş: Seçimden sonra bizi serbest bırakacaklar beklentisi içerisinde değiliz
Haziran 02
17:23 2022

Selahattin Demirtaş, seçimden sonra serbest kalacakları beklentisi içinde olmadıklarını belirterek, “Biz seçimden sonra adil yargılanacağız diyoruz, suçluysak yine cezamızı alırız” şeklinde konuştu.

Aralarında HDP eski eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da bulunduğu 21’i tutuklu 108 sanığın yargılandığı Kobani davasının görülmesine bugün de devam ediliyor. Duruşmada konuşan Demirtaş, “Seçimden sonra bizi serbest bırakacaklar beklentisi içerisinde değiliz. Seçimden sonra da kalabiliriz. Biz seçimden sonra adil yargılanacağız diyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Demirtaş, “225” adlı gizli tanığın dinlenilmesi esnasında mahkeme başkanının tanığı yönlendirdiğini söyleyerek, “Bunlar kayıtlara geçti. İleride bu dava değerlendirildiğinde bunları da ortaya dökeceğiz” dedi.

“Legal siyaset alanlarını kapatıyorsunuz”

“Devletin sınırları içerisinde, şiddet yöntemleri kullanmadan, bağımsız bir biçimde legal siyaset yürütüyorsunuz ama size silahlı örgüt üyesi muamelesi yapılıyor” diyen Demirtaş, “O zaman legal ve illegal ayrımını nasıl yapacağız? Böyle böyle legal siyaset alanlarını kapatıyorsunuz” şeklinde konuştu.

“Devran çok hızlı dönecek”

Demirtaş, “Devran çok hızlı dönecek. Seçimden sonra bizi serbest bırakacaklar beklentisi içerisinde değiliz. Seçimden sonra da kalabiliriz. Biz seçimden sonra adil yargılanacağız diyoruz. Suçluysak yine cezamızı alırız” ifadelerini kullandı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER