A3 Haber

Yazarımız Serdar Öztürk anlattı: Yeni bir kokain rotası mı oluşturuluyor, balyalarca doları Nuri Gökhan Bozkır’a kim verdi?

Yazarımız Serdar Öztürk anlattı: Yeni bir kokain rotası mı oluşturuluyor, balyalarca doları Nuri Gökhan Bozkır’a kim verdi?

Haziran 12
12:01 2022

Yazarımız, gazeteci Serdar Öztürk, çalışmalarını Almanya’da sürdüren gazeteci Gülten Sarı’nın Youtube kanalının konuğu oldu. Öztürk, Gürcistan’da tutuklu bulunan Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk’le ilgili son durumu, yurt dışına kaçtığı iddia edilen Levent Göktaş’ı ve MİT TIR’larındaki silahları temin eden isim Gökhan Nuri Bozkır’ı anlattı.

A3 Haber Merkezi | Yazarımız, gazeteci Serdar Öztürk, Gülten Sarı’nın sorularını yanıtladı. Gürcistan’da tutuklanan Galip Öztürk’ün tutuklanmasını yorumlayan gazeteci Serdar Öztürk şunları söyledi: “Galip Öztürk, Gürcistan polisinin operasyonuyla gözaltına alındı. Uzun süredir Batum’da yaşıyordu. Üst düzey isimlerle yakın ilişkileri vardı. Türkiye’nin kırmızı bültenle arıyor olmasına rağmen Gürcistan’da elini kolunu sallayarak gezen bir isimdi. Hayat hikayesi ilginçtir. İstanbul otogarında çaycılıkla başlayan hikayesi, koca bir taşımacılık imparatorluğuna, terminal işletmecliğine dönüşmesiyle sonuçlanıyor. Türkiye’den kaçma nedeni bir cinayet olayında azmettiricilikten yargılanıp ceza alması. Batum’a gittikten sonra ilginç ilişiklier var. Kıbrıs’taki Halil Falyalı’yla birlikte kokain ve sanal bahis işiyle uğraşanlar da Gürcistan’a kaçıyorlar ve Galip Öztürk’le fotoğrafları var. Galip Öztürk’ün ofisine yapılan operasyonda vergi kaçakçılığı, sahte ödeme belgelerinin hazırlanması, kara para aklama gibi suçlarla ilgili delliller bulunduğu açıklandı. Öztürk’ün, Sedat Peker’in açıklamalarıyla ortaya çıkan kokain trafiğiyle ilgili konularda bir rolü var mıydı yok muydu diye sormamız gerekiyor. Peker’in açıklamalarından sonra, yeni bir kokain rotası mı oluşturuluyor sorusu gündeme geldi. Falyalı cinayeti zaten bunun ilk halkasıydı. Demek ki taşlar yeniden karılıyor.”

Galip Öztürk’ün Türkiye’deki siyasetçi ve bürokratlarla yakın ilişkilerine dikkat çeken Serdar Öztürk şöyle konuştu: “Galip Öztürk’ün yargılandığı bir davanın tutanakları arasında var zaten. Mehmet Ağar’a abi diye hitap edecek kadar yakın ilişkileri olan birisi. Sadece bu kadarla değil, Gürcistan’a gittikten sonra Türkiye’den önemli ziyaretçileri var. Hidayet Türkoğlu, Batum’da Galip Öztürk’ü ziyaret etti. İzmir’deki ‘FETÖ borsası’ davası sanıklarından, öldürülen Ahmet Kurtuluş da Galip Öztürk’ün yakın tanıdıklarından. Peker, o camianın içinden birisi olarak bu ilişki ağlarından haberdar. Sedat Peker, kendisindeki bu bilgileri zaman zaman kullanıyor. İşine geldiği zaman kullanıyor.”

Programın tamamını aşağıdaki iki videodan izleyebilirsiniz:

Serdar Öztürk’ün konuya ilişkin yazıları aşağıdaki bağlantılardan okunabilir: 

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER