A3 Haber

Hanefi Avcı’nın rütbeleri geri alındı

Hanefi Avcı’nın rütbeleri geri alındı
Haziran 23
10:04 2022

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında sosyal medya mesajıyla tepki çeken eski Emniyet Müdürü Sabri Uzun’un ardından HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a destek veren Emekli Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın da rütbelerinin alınmasına karar verildi.

Hakkında soruşturma açılan Kaçakçılık ve Organize Suçlar Mücadele Dairesi eski başkanı ve emekli emniyet müdürü Hanefi Avcı’nın rütbeleri geri alındı.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a destek veren Avcı ile ilgili açılan soruşturmanın tamamlanmasından sonra rütbelerinin geri alınmasına yönelik karar çıktı.

Eski Emniyet Müdürü ve Kaçakçılık ve Organize Suçlar Mücadele (KOM) Dairesi Başkanı Hanefi Avcı’nın rütbelerinin geri alınmasına karar verildi.

Açıklamada “Hakkında 7145 sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 26. Maddesi ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 35. Madde doğrultusunda soruşturma yürütülen emekli Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın 20 Haziran 2022 tarihi itibarıyla rütbelerinin geri alınmasına karar verildi” denildi.

Eski Emniyet Müdürü ve Kaçakçılık ve Organize Suçlar Mücadele (KOM) Dairesi Başkanı Hanefi Avcı hakkında “AİHM kararı doğrultusunda Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılmasını” söylediği için soruşturma açılmıştı.