A3 Haber

İmamoğlu 15 Temmuz anmasında konuştu: Bu tehdit henüz ülkemizin üzerinden kalkmamıştır

İmamoğlu 15 Temmuz anmasında konuştu: Bu tehdit henüz ülkemizin üzerinden kalkmamıştır

İmamoğlu 15 Temmuz anmasında konuştu: Bu tehdit henüz ülkemizin üzerinden kalkmamıştır
Temmuz 15
14:59 2022

15 Temmuz 2016’da İBB önünde yaşamını yitirenlerin anıldığı törende konuşan İBB Başkanı İmamoğlu, “Ne yazık ki bu süreç henüz tamamlanmamıştır, tehdit henüz ülkemizin üzerinden kalkmamıştır” dedi.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Saraçhane’deki binasının önünde hayatını kaybedenler törenle anıldı. Yaşananların asla unutulmayacağını belirten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Ne yazık ki bu süreç henüz tamamlanmamıştır, tehdit henüz ülkemizin üzerinden kalkmamıştır. Mutlak buna dair süreci güçlendirici tedbirleri milletimiz, halkımız almak zorundadır” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, burada yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

  • “15 Temmuz günü milletimizin birliğine, egemenliğine ve özgürlüğüne saldıranlar karşısında kararlılıkla, cesaretle, dirayetle duran aziz milletimizi dimdik ayakta buldular. Bu millet zincire vurmaya kalkan herkes gibi onlar da kaybetmeye elbette ki mahkumlardı. Çünkü bu ülkenin çocukları daha ilkokul sıralarından itibaren bilirler ki egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Bu egemenliği korumak da yine milletimizin kendi ellerindedir. 15 Temmuz 2016’da yaşananlar asla unutulmayacaktır. Silahsız insanlara ateş açacak, şehrin ortasında tanklar yürütecek, yüce meclisin üzerinde uçuracak kadar aklını kaybetmiş kişiye itaati devlete hizmetten üstün tutmuş hainler daima hatırlanacaktır.

“Çıkarmamız gereken en büyük ders bu”

  • Allah bu aziz milleti, devletin kendine bahşettiği unvan, rütbe ve sorumluluğa itibar etmeyip, farklı çıkar çevrelerinin ilgisinden takdirinden medet umanlardan korusun. Devletimiz milletimiz bu tür kötü niyetli kişi ve örgütlenmelere karşı kendini koruyacak mekanizmaları bir an önce devreye almak durumundadır. İşte 15 Temmuz’dan çıkarmamız gereken en büyük derslerden biri de budur. Ne yazık ki bu süreç henüz tamamlanmamıştır, tehdit henüz ülkemizin üzerinden kalkmamıştır. Bu ülkede liyakate sahip, sadece kamuya hizmet edecek, yalnızca halka hesap verecek yurtsever 86 milyon insanımız vardır. Onlar oldukça elbette bizim sırtımız yere gelmez. Ancak dediğim gibi süreç henüz tamamlanmamıştır, tehdit henüz kalkmamıştır.
  • Mutlak buna dair süreci güçlendirici tedbirleri milletimiz, halkımız almak zorundadır. Aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Hakları asla ödenemez. Bunu biliyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyemiz olarak özellikle kurumumuzun önünde ve içinde hayatını kaybeden şehitlerimize ayrıca rahmetle anıyor, minnetlerimizi sunuyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak tüm şehitlerimizi yakınlarının ve gazilerimizin her zaman yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Tekrar 15 Temmuz gününde şehitlerimizi rahmetle. Gazilerimize sağlık dilerken hepimizin 15 Temmuz gününden ders çıkaran ve geleceğe de temkinli hareketle bakan insanlar olmamızı dile getiriyor, hepinizi sevgiyle selamlıyorum.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER