A3 Haber

Mansur Yavaş Ankapark’taki israfın videosunu paylaştı: Kapılarını yarın basına açacağız

Mansur Yavaş Ankapark’taki israfın videosunu paylaştı: Kapılarını yarın basına açacağız

Mansur Yavaş Ankapark’taki israfın videosunu paylaştı: Kapılarını yarın basına açacağız
Temmuz 20
21:22 2022

Ankara’da Atatürk Orman Çiftliği arazisi içindeki Ankapark’ın, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesi ardından kapıları yarın ilk defa basına açılacak. ABB Başkanı Yavaş, Ankapark’ın mevcut durumunu paylaşmak için kapıları yarın basına, sonrada halka açacaklarını duyurdu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, atıl durumda bulunan Ankapark’ı devralmak için açtığı tahliye davasında karar çıkmıştı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, parkın önce basına sonrada halka açıklanacağını duyurdu.

Yavaş, Twitter hesabından “Ankapark’ın kapılarını mevcut durumunu paylaşmak için yarın basına, çok yakında ise vatandaşlarımıza açacağız” açıklamasını yaptı.

ANKAPARK israfı

AOÇ arazisine inşa edilen ve “turist rekoru” kıracağı iddia edilen Ankapark, beklenilen ilgiyi göremeyince kapatıldı. Çürümeye terk edilen oyuncakların bakımını yapmakla görevli personel de ödeme alamadıkları gerekçesiyle iş bıraktı. Tesisin elektrik borcunu ödeyemeyen işletici şirket, elektrik dağıtım şirketiyle uzlaşamayınca park 2020’de karanlığa gömüldü. Tesisin elektrikleri Aralık 2019’da borç nedeniyle kesilirken elektrik dağıtım şirketiyle işletmeciler, borcun bir bölümünü ödeyerek yapılandırma yoluna başvurdu.

2019 ve 2020’de paslanan oyuncaklar ve elektrik kesintileri ile geride bırakan tesis, 2021’de çok sayıda hırsızlık olayına sahne oldu. Belediye yetkilileri, hırsızların tesisteki kablolara göz diktiğini belirtirken hemen her gün yeni bir kablo çalınma olayı yaşandığını kaydetti. 26 Mart’ta tesise yönelik alınan yargı kararı ise krizi daha da büyüttü. Ankapark’ın iflası yargı kararı ile kesinleşti. Ankara 21’inci İcra Dairesi, Ankapark Turizm İşletmeleri Ticaret Anonim Şirketi’nin iflas ettiğini ilan etti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER