A3 Haber

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: İsrafın her çeşidi haramdır

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: İsrafın her çeşidi haramdır

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: İsrafın her çeşidi haramdır
Ağustos 05
21:10 2022

Dev bütçesi ve bütçesinden yaptığı yüksek harcamalarla eleştirilen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “İsraf haramdır, suyu israf etmek haramdır, yiyecekleri israf etmek haramdır, zamanı israf etmek haramdır. İsrafın her çeşidi haramdır” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Konya Kent Ormanı’nda düzenlenen ve 17 ülkeden 1.834 izcinin katıldığı İslam İzcileri Dostluk Kampı’nı ziyaret etti. Burada gençlere seslenen Erbaş, programın düzenlenmesinde emeği geçen Türkiye İzcilik Federasyonu ile Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Erbaş, “Güzel ahlaka katkı sağlayan faaliyetlerden birisi de izciliktir. İsrafın her çeşidi haramdır. Bu yüzden diyoruz ki sıfır atık, sıfır israf. Helalle meşgul olalım, haramların her çeşidinden uzak duralım” dedi.

“Helalle meşgul olalım”

Bunun için çeşitli vesileler olduğunu vurgulayan Erbaş, şunları kaydetti:

  • İşte izcilikte buna bir vesiledir. Bu vesileyi en güzel bir şekilde değerlendirmek de bizim görevimizdir. Sizleri bu programa katıldığınız için tebrik ediyorum. Anne ve babalarımızı tebrik ediyorum. Çünkü siz güzel ahlak peşinde koşan gençlersiniz. Güzel ahlaka katkı sağlayan faaliyetlerden birisi de izciliktir. Son olarak, israfın her çeşidi haramdır. Bu yüzden diyoruz ki sıfır atık, sıfır israf. Helalle meşgul olalım, haramların her çeşidinden uzak duralım.

About Author

Ege

Ege

Related Articles

TÜM HABERLER