A3 Haber

Saldırıya uğrayan Cemevi başkanı “husumet” iddialarını yalanladı: Algı yaratmaya çalışıyorlar

Saldırıya uğrayan Cemevi başkanı “husumet” iddialarını yalanladı: Algı yaratmaya çalışıyorlar

Saldırıya uğrayan Cemevi başkanı “husumet” iddialarını yalanladı: Algı yaratmaya çalışıyorlar
Ağustos 10
20:26 2022

Evinin önünde motosikletli ve kasklı kişiler tarafından saldırıya uğrayan Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş, aralarında “husumet” olduğu iddia edilen Naki D. tarafından darp edildiği yönündeki haberleri yalanladı.  Sarıtaş, “Algı operasyon yapılıyor” dedi.

Evinin önünde motosikletli ve kasklı kişiler tarafından saldırıya uğrayan, Alevi Vakıfları Federasyonu İkinci Başkanı ve Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş, aralarında ‘husumet’ olduğu iddia edilen cemevi üyesi Naki D.’nin kendisini darp ettiği iddialarına yanıt verdi.

halktv.com.tr’den Ozan Demiriz’e konuşan Sarıtaş, hakkındaki iddiaları “Selami Sarıtaş’ı cemevi yönetiminden tanırım. Olayla hiçbir alakam yok. Ben kimseyi azmettirmedim” ifadeleriyle yalanlayan Naki D.’yi doğruladı. Sarıtaş, “algı operasyonu” yapıldığını söyledi.

Sarıtaş, “Cemevinden arkadaşımız, husumetli değiliz. Husumeti bırakın tartışmamız dahi olmadı. Kavgamız, gürültümüz olmadı. Bu bir algı operasyonu. Basın yoluyla algı yaratmaya çalışıyorlar. Naki’nin maddi durumu iyi değil, çalışmıyor. 12, 13 kişiyi organize edecek bir durumda değil. Tamamen algı” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Alevi Vakıfları Federasyonu 2’inci Başkanı ve Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş, 6 Ağustos’ta aracıyla evine giderken, bir motor üzerindeki adres sorma bahanesiyle aracına yanaşan kişiler tarafından saldırıya uğramıştı.

Olayın ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmış, adliyeye sevk edilen dokuz şüpheliden dördü tutuklanıp beşi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Gözaltına alınan A.Y, ise saldırının azmettiricisinin cemevi üyesi Naki D. olduğunu iddia etmiş, Naki D. sorgulamasında azmettirici olduğunu kabul etmemişti. Naki D.’nin “Selami Sarıtaş’ı cemevi yönetiminden tanırım. Olayla hiçbir alakam yok. Ben kimseyi azmettirmedim. Suçsuzum” ifadelerini kullandığı ortaya çıkmıştı.

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles

TÜM HABERLER