A3 Haber

Atama kararları Resmi Gazete’de: Merve Kavakçı’ya yeni görev, jandarmada ilk kadın general…

Atama kararları Resmi Gazete’de: Merve Kavakçı’ya yeni görev, jandarmada ilk kadın general…

Atama kararları Resmi Gazete’de: Merve Kavakçı’ya yeni görev, jandarmada ilk kadın general…
Ağustos 13
10:19 2022

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzaladığı çok sayıda atama kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Merve Safa Kavakçı’ya yeni görev verilirken Jandarma Genel Komutanlığında 11 general emekliye ayrıldı, ilk kez bir kadın general görevlendirildi. Jandarmada çok sayıda isim de terfi aldı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararları ile çok sayıda atama, terfi, görevlendirme ve görevden alma gerçekleşti.

Kararname ile Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı 11 general emekli edildi, 32 general ve albay terfi aldı 69 general ve albayın görev yeri değiştirildi.

Erdoğan imzalı kararnamede Aydın, Artvin, Batman, Düzce, Tunceli, Edirne ve Kahramanmaraş olmak üzere 7 ilin jandarma komutanları merkeze çekildi.

İlk kadın general 

Jandarma Genel Komutanlığı’nda ilk defa kadın bir general ataması da gerçekleşti. Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Şube Müdürü Jandarma Personel olan Albay Özlem Yılmaz tuğgeneralliğe terfi edildi. Yılmaz, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkan Yardımcısı oldu.

Kavakçı ve Kılıç’a yeni görev 

Dışişleri Bakanlığı Dış Politika Danışma Kurulu Üyeliği’ne Merve Kavakçı getirildi. Türkiye’nin eski Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç da yine Dışişleri Bakanlığı Dış Politika Danışma Kurulu Üyeliği’ne atanan isimlerden biri oldu.

Atama kararı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda açık bulunan Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’ne Genel Müdür Yardımcısı Öztürk Selvitop, Tarım ve Orman Bakanlığı’nda Başmüfettişliğe Müfettiş Tuğrul Sayın atandı.

Ayrıca, Karayolları Genel Müdürlüğü 3. Bölge Müdürlüğü’ne Serdar Ateş, 8. Bölge Müdürlüğü’ne Yusuf Güneş, 13. Bölge Müdürlüğü’ne Ahmet Gülşen, 14. Bölge Müdürlüğü’ne Umut Akyazı atandı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER