A3 Haber

Ankara’da kadın cinayeti: Bahçede toprağı eşeleyen köpek ceset buldu

Ankara’da kadın cinayeti: Bahçede toprağı eşeleyen köpek ceset buldu

Ankara’da kadın cinayeti: Bahçede toprağı eşeleyen köpek ceset buldu
Ağustos 19
17:27 2022

Ankara’da, emlak firmasının satın aldığı müstakil evin bahçesinde “Baron” isimli köpek toprağı eşeleyince, iki ay önce eşi Durmuş Çöl tarafından çekiçle öldürülerek alüminyum folyoya sarılıp, toprağa gömülen Ayşen Çöl’ün cesedi bulundu. Gözaltına alınan ve sorgusunda cinayeti itiraf eden Durmuş Çöl, tutuklandı.

Olay, yaklaşık bir hafta önce Gölbaşı ilçesine bağlı İncek Mahallesi’nde meydana geldi. Mahalleden eski müstakil evi satın alan emlak firması, geçen hafta tadilat çalışması başlattı. Firmanın Rottweiler cinsi ‘Baron’ adlı köpeği de geceleri koruma amaçlı bahçeye çıktı. “Baron”, aynı gün evin bahçesindeki toprağı eşelemeye başladı. Köpeğin eşelediği yerden kötü kokular gelmesi üzerine toprağı kazan inşaat işçileri, alüminyum folyoya sarılı kadın cesediyle karşılaştı. Firma yetkilisi, durumu polise haber verdi.

Polisi, cesedin yaklaşık iki ay önce gömüldüğünü ve evin eski kiracısı Ayşen Çöl’e ait olduğu tespit etti. Olayla ilgili şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

Komşulara “Eşim beni terk etti” demiş

Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin çalışmasıyla Ayşen Çöl’ün eşi Durmuş Çöl, gözaltına alındı. Polisteki sorgusunda cinayeti itiraf eden Çöl, ‘mal varlığı’ nedeniyle eşi ile tartıştıklarını ve daha sonra başına çekiçle vurarak öldürdüğünü itiraf etti. Eşini öldürüp, bahçeye gömdüğünü söyleyen Durmuş Çöl, komşularına da Ayşen Çöl’ün, kendisini terk ettiğini söyledi. Çöl, polisteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Ayşen Çöl’ün cenazesini de ailesi toprağa verdi. (DHA)

About Author

Hande Turan

Hande Turan

Related Articles

TÜM HABERLER