A3 Haber

Kayseri Şeker Fabrikası’nda yangın

Kayseri Şeker Fabrikası’nda yangın

Kayseri Şeker Fabrikası’nda yangın
Ağustos 22
13:11 2022

Kayseri Şeker Fabrikası’nın su soğutma kulesinde yangın çıktı. Yangın, 1 saat sonra kontrol altına alınarak söndürüldü.

Kayseri Şeker Fabrikası’nda, saat 10.30 sıralarında, su soğutma kulesinde yangın çıktı. Kulede çalışma yapıldığı sırada iddiaya göre kaynak makinesinden sıçrayan kıvılcım, yangına neden oldu.

Kısa sürede büyüyen alevler, ahşap ve plastikten inşa edilen yapıyı kapladı. İtfaiye erleri, yangını söndürmek için çalışma başlattı. Yaklaşık 1 saat sonra yangın, kontrol altına alınarak söndürüldü. Su soğutma kulesi, kullanılamaz hale geldi.

Yangınla ilgili inceleme başlatıldı.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, şunları söyledi:

  • “Burada can kaybı olmadığı için şükrediyoruz. Camiamıza çok geçmiş olsun. Bu tamamen işletmenin dışında su soğutma kulesinde olan bir yangın. Burası zaten çok eski bir bina. Ahşap ve plastikten oluşan bir yapı. Herhalde kaynak çalışması yapılırken bir kıvılcımın sıçraması sonucu yangının meydana geldiğini düşünüyoruz. Tabi ahşap ve plastik yapı olduğu için yangında çok hızlı bir gelişme oldu. Bizim itfaiyemizin müdahalesi ile oradaki personelimiz yangından kurtarıldı. Arkasından da yangını söndürme çalışmaları yapıldı. Şu anda da soğutma çalışmaları yapılıyor. Yangın tamamen söndü. Fabrikamızın genelinde herhangi bir yangın söz konusu değil. Zaten Allah’a şükür can kaybımız ya da yaralanmamız söz konusu değil. Onun için bununla ‘geçmiş olsun’ diyoruz. Kayseri Şeker nazara geldi herhalde. Başka türlü izah edemiyorum. Çünkü biz her türlü güvenlik tedbirini alan bir kuruluşuz. Tabi en küçük dikkatsizlik böyle sonuçlar ortaya çıkarabiliyor.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER