A3 Haber

İmamlar, “adını cehennemde yetişen bir ağaçtan alıyor” deyip Zakkum grubu konserinin iptalini istedi!

İmamlar, “adını cehennemde yetişen bir ağaçtan alıyor” deyip Zakkum grubu konserinin iptalini istedi!

İmamlar, “adını cehennemde yetişen bir ağaçtan alıyor” deyip Zakkum grubu konserinin iptalini istedi!
Eylül 05
17:11 2022

Din Görevlileri Birliği Derneği Şanlıurfa şubesi, müzik grubu Zakkum’un adının, cehennemde yetişen ağaç olduğunu gerekçe göstererek, grubun Şanlıurfa’da vereceği konserin iptal edilmesini istedi.

Sözcü’den Ahmet Kaya’nın haberine göre Din Görevlileri Birliği Derneği Şanlıurfa şubesi “yok artık” dedirten bir talepte bulundu. Zakkumun cehennemde yetişen ağaç olduğunu belirten şube, ağaçla aynı taşıyan grubun Şanlıurfa’da vereceği konserin iptal edilmesini istedi.

Din Görevlileri Birliği Derneği (DİN-BİR-DER) Şanlıurfa Şubesi’nden öyle bir gerekçe ve iddialarla konserin iptaline ilişkin talep geldi ki, duyanlar “Yok artık” dedi. Birliğin Gaziantep Şube Başkanı Hacı Kurt, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yaz etkinlikleri kapsamında 10 Eylül’de düzenlenecek Zakkum grubu konserinin iptal edilmesini istedi.

Müzik grubunun “Fuhuştan başka bir şeye hizmet etmeyen ve ahlakı tahribat etme yönünden zakkum zehrinden daha zararlı” olduğunu belirten Hacı Kurt, şunları söyledi:

  • Şeytan, insanları değişik yönlerden tuzağa düşürür. Bunlardan bir tanesi de ahlaksız müzikal gösterilerdir. İsmini cehennemdeki Zakkum ağacından alan grubun vermeyi planlandığı müzikal gösteriminin kötülükten başka bir şeye hizmet etmeyeceği herkesin malumudur. Her tarafı çirkef kokan bu programın iptal edilmesi gerekir.
  • Her tarafı çirkef kokan bu programın iptalini Sayın Başkan’dan rica eder, gençlerimizi çok yönlü olarak ifsat edecek olan böyle ahlaksız bir gösterinin günahına ortak olmamasını kendisinden beklerim.

Hacı Kurt, internetten Zakkum’un birkaç konserini izlediğini ve Türk adet ve geleneklerine uygun olmadığı kanaatine vardığı için bu açıklamayı yaptığını belirterek şöyle dedi: “Aslında Zeki Müren’in, Nuri Sesigüzel’in müziği olsa belki bize daha uygun olurdu. Ama, şarkılarının sözlerinin gençlere kötü çağrışımlar yaptığını gördüm. Kastettiğim fuhuş sadece ilişki değil, her türlü kötülüktür. Bu nedenlerle de konserin iptali yolunda talepte bulundum.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER