A3 Haber

Ailesi “Balkondan düşerek öldü” demişti: İki yaşındaki bebeğe cinsel istismar iddiası

Ailesi “Balkondan düşerek öldü” demişti: İki yaşındaki bebeğe cinsel istismar iddiası

Ailesi “Balkondan düşerek öldü” demişti: İki yaşındaki bebeğe cinsel istismar iddiası
Eylül 09
15:20 2022

İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde “balkondan düştü” denilerek hastaneye kaldırılan bir çocuğun adli tıp raporunda cinsel istismar bulgularına rastlanıldı.

Ajanslar dün “İstanbul Beylikdüzü’nde 6 Eylül’de balkondan düştü denilerek Beylikdüzü Devlet Hastanesi’ne götürülen iki yaşındaki çocuk yaşamını yitirdi” haberini servis etti. Bianet’ten Evrim Kepenek’in haberine göre, düştü denilerek servis edilen bebeğin adli muayenesinde istismar bulgusu tespit edildi.

Otopsi raporunda “çocuğun balkondan düşme sonucu” öldüğü bilgisine yer verildi. İsminin açıklanmasını istemeyen doktorlar, otopsi raporunun gerçeği yansıtmadığını söyledi.

“Ailedeki erkekler göz altına alındı”

Hastane doktorlarından Acil Tıp Uzmanı Dr. Evren Arslan şu ifadeleri kullandı:

  • “Çocuk hastaneye getiriliyor, ailesi ‘balkondan düştü’ diyor. Buna göre çocuğa ilk müdahale yapılıyor. Ardından detaylıca bakıldığında iki yaşındaki çocuğun vajinal bölgesinde ve popo kısmında yırtıklar görünüyor. Bu ikinci genel muayene raporunda da yer aldı. Bu durumun anlaşılmasının ardından hastane polisi devreye girdi, savcı geldi çocuğun ailesindeki erkekler gözaltına alındı.

“Aile doktorlara baskı yaptı”

  • Çocuğun ailesi otopsi istemediklerini ve hemen cenazeyi alıp gitmek istediklerini belirtip durdular. Bundan sonraki süreç savcının görevi. Erkek tarafı aşırı yüzsüz tavırlar içindeydi. Üzüntü belirtisi yoktu hiçbirinde. Rapora ‘düştü öldü’ yaz diye tutturdular. Hastaneye yaklaşık çok sayıda kişiyi topladılar. Çünkü bebeğe otopsi yapılmasını istemediler. Otopsi yapılmasın diye direndiler. Polis bu kişileri zorla dağıttı.

“Görgü tanığı çocuk korunmalı”

  • Aile çocuğun cenazesini hemen alıp gitmek isteyince biz ‘şüpheli durumlar olduğunu’ söyledik. Bu sefer ona ‘fasulye sırığına düştü’ diyorlar. Tek görgü tanığının 5 yaşındaki ablası olduğunu söylediler. Onun için de çok endişeliyiz. Bu çocuğun aileden alınıp derhal sosyal hizmetler korumasına verilmesi gerekiyor. Bunca yıldır doktorum ben böyle bir vahşet görmedim. Deliller bunun bir kerelik bir tecavüz olmadığını söylüyor. Bu çocuğun çok uzun zamandır tecavüze uğradığını düşünüyorum.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER