A3 Haber

Tarkan, İzmir konserinin gelirini üç vakfa bağışlayacak

Tarkan, İzmir konserinin gelirini üç vakfa bağışlayacak

Tarkan, İzmir konserinin gelirini üç vakfa bağışlayacak
Eylül 14
11:03 2022

İsmail Küçükkaya, Halk TV’de Yeni Bir Sabah programında 9 Eylül’de İzmir’de gerçekleşen konsere ilişkin “Tarkan, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile konser için bayağı iyi bir para miktara anlaşmış. Rakamı da biliyorum ama açıklamayacağım. Tarkan lütfen kusura bakmasın” açıklamasını yaptı.

Gazeteci İsmail Küçükkaya, Halk TV’de yayımlanan Yeni Bir Sabah programında, 9 Eylül’de İzmir’de konser veren Tarkan’ın aldığı ücreti üç farklı kuruma bağışlayacağını belirtti. Küçükkaya, sanatçı Tarkan’ın bağış yapacağı kurumların Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı ve yetim çocuklara bakan Darüşşafaka olduğunu söyledi.

Küçükkaya, şunları kaydetti:

“Zaman zaman haksızlıklara uğruyoruz. Dava açıyoruz, kazandığımız miktarları da bağışlıyoruz. Bağış meselesi önemli ve güzel bir şeydir. Yalan ve dolan çok haber sitesi var. Maalesef bana iftira atan birkaç haber sitesine ben de dava açacağım ve geliri bağışlayacağım.

Gelelim Tarkan meselesine.Tarkan, miktarına kadar biliyorum ama üzülür o, yaptığı böylesine güzel işlerin kamuoyunda konuşulmasını istemez aslında. Öyle bir adam, iyi yürekli bir adam. Dün araştırdım bu konuyu. Tarkan, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile konser için bayağı iyi bir para miktara anlaşmış.

Konser için anlaştığı parayı Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı ve yetim çocuklarımıza bakan Darüşşafaka’ya bağışlayacak. Tarkan lütfen kusura bakmasın.”

Darüşşafaka’dan açıklama

Darüşşafaka Cemiyeti ise, Twitter’dan yaptığı açıklama ile Tarkan’ın bağışda bulunduğu bilgisini paylaştı.

Yapılan açıklama şöyle:

“Türkiye’nin Megastarı Tarkan; 9 Eylül’de İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı vesilesiyle verdiği konserin ardından, 159 yıldır nitelikli eğitimle yaşamları değiştiren Darüşşafaka’ya bağışta bulundu.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER