A3 Haber

MHP’li belediye, LGBT karşıtı gerici mitingi protesto ettiği için Aleyna Tilki’nin konserini iptal etti

MHP’li belediye, LGBT karşıtı gerici mitingi protesto ettiği için Aleyna Tilki’nin konserini iptal etti

MHP’li belediye, LGBT karşıtı gerici mitingi protesto ettiği için Aleyna Tilki’nin konserini iptal etti
Eylül 18
22:48 2022

Çorum’da MHP’nin yönetimde olduğu Osmancık Belediyesi, şarkıcı Aleyna Tilki’nin ilçede vereceği konseri, Tilki’nin bugün İstanbul’da yapılan LGBT karşıtı yürüyüşle ilgili paylaşımı nedeniyle iptal ettiğini açıkladı.

MHP’li Osmancık Belediyesi’nden bugün yapılan yazılı açıklamada, Aleyna Tilki’nin 2022 Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Festivali kapsamında ilçede 24 Eylül Cumartesi günü vereceği konserin, Tilki’nin bugün İstanbul’da yapılan LGBT karşıtı eyleme yönelik tepkisi nedeniyle iptal edildiği duyuruldu. Osmancık Belediyesi’nin açıklamasında şunlar kaydedildi:

  • Belediyemizce Osmancık pirincinin tanıtımı amacıyla organize edilen 2022 Pırlanta Pirinç Kültür ve Sanat Festivali, 16-25 Eylül 2022 tarihleri arasında kültür ve sanat etkinlikleri, sportif faaliyetler, yerel etkinlikler, panayır ve ulusal konserlerle düzenlenmektedir.
  • Festival kapsamında halk konseri ve gençlik konseri olmak üzere iki ayrı konser planlanmıştır. Gençlerimizin önerisiyle gençlik konserine şarkıcı Aleyna Tilki davet edilmiştir.
  • İlçemiz kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış tarih ve kültür şehridir. Osmancık halkı, sanata ve sanatçıya büyük değer vermektedir. Ancak şarkıcı Aleyna Tilki’nin röportajlarında ve 17.09.2022 tarihinde sosyal medyada yapmış olduğu kültürümüzle bağdaşmayan açıklamaları, halkımızın nezdinde üzüntüyle karşılanmıştır. 24 Eylül Cumartesi günü düzenlenmesi planlanan konser, bugün itibariyle iptal edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Aleyna Tilki: LGBT karşıtı yürüyüş ne ya?

Aleyna Tilki, sosyal medya hesabında dün yaptığı paylaşımda, İstanbul’da bugün yapılan LGBT karşıtı yürüyüşe ilişkin şu mesajı yayınlamıştı: “LGBTİ artı karşıtı yürüyüş ne ya? Toplumda yarattığınız ayrımcılığın bir karması yok mu zannediyorsunuz? Duygu ve tensel dünyalarımızın protesto edilmesi doğaya aykırı! Zihniyetler çok korkunç.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER