A3 Haber

Ereğli Cezaevi’nde mahpuslar açlık grevine başladı

Ereğli Cezaevi’nde mahpuslar açlık grevine başladı

Ereğli Cezaevi’nde mahpuslar açlık grevine başladı
Ekim 04
14:55 2022

Konya Ereğli Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde bulunan tutuklular, üçer günlük dönüşümlü açlık grevine başladı.

Konya Ereğli Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde bulunan tutuklulardan İbrahim Sütçü, ailesiyle yaptığı görüşte hak ihlallerini anlatarak, buna karşı üçer günlük dönüşümlü açlık grevine başladıklarını aktardı. Sütçü, “çıplak aramayı” kabul etmediği gerekçesiyle bir ay açık görüş, bir ayda iletişim yasağı verildiğini söyledi.

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, Sütçü, 23 Ağustos’tan bu yana tekli hücrelerde tutulmaya devam ettiklerini ve Maraş Elbistan Cezaevi’nden de altı tutuklunun getirildiğini belirterek, “24 kişi ayrı ayrı hücrelerde tutuluyoruz. Havalandırmada dahil birbirimizle görüşemiyoruz. Hücrelerinin yanında ağır adli tutuklular var, rahatsız ediyorlar bizi” dedi.

Yaşanan ihlalleri protesto etmek için 24 tutuklunun üçer günlük dönüşümlü açlık grevine başladığı bilgisini veren Sütçü, taleplerinin de arkadaşlarıyla aynı koğuşlara alınma ve yapılan kötü muamelelerin sonlanması olduğunu kaydetti. Sütçü, son olarak insan hakları örgütlerine ve milletvekillerine de cezaevini ziyaret etme çağrısında bulundu.

About Author

Cihangir Köroğlu

Cihangir Köroğlu

Related Articles

TÜM HABERLER