A3 Haber

Teklifini geri çekmişti: “Elon Musk, Twitter’a yeniden talip oldu” iddiası

Teklifini geri çekmişti: “Elon Musk, Twitter’a yeniden talip oldu” iddiası

Teklifini geri çekmişti: “Elon Musk, Twitter’a yeniden talip oldu” iddiası
Ekim 04
22:02 2022

Geçtiğimiz aylarda 44 milyar dolarlık teklifi ile Twitter’ı satın almaya çalışan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, teklifini platformda çok fazla bot hesap olduğunu belirterek geri çekmişti. Musk, yeniden Twitter’a talip olduğunu açıkladı.

Elon Musk, Twitter’ı hisse başına 54.20 dolarlık bir fiyatla satın almayı teklif etti.

Bloomberg’ün haberine göre Musk, teklifi Twitter’a bir mektup ileterek yaptı. Twitter’daki hisseler, Musk’ın satın alma haberi nedeniyle yüzde 18 kadar yükseldi. Ardından hisseler işleme kapatıldı.

Ne olmuştu?

Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolarlık bir teklif sunan Musk, daha sonra spam ve sahte hesapların gerçekten yüzde 5’in altında olduğunun tespit edilmesi işlemleri sürdüğü için anlaşmanın geçici olarak askıya alındığını açıklamıştı. Twitter ise Musk’ı anlaşmayı tamamlaması için dava etmişti.

Twitter’ın avukatları Musk’ın teklifi geri çekmek için kullandığı gerekçenin geçersiz ve haksız olduğunu söylemişti.

Ayrıca geçen hafta Musk’ın avukatları, Twitter ifşacısı Peiter Zatko ve avukatlarına 7,75 milyon dolar ödemeden önce rızasının alınmamasının, Twitter’ın bu tür ödemeleri ne zaman yapabileceğini kısıtlayan birleşme anlaşmasını ihlal ettiğini ifade etmişti.

Ocak ayında Twitter’daki görevinden alınan Zatko, geçen ay sosyal medya firmasını, bilgisayar korsanlarına ve spam hesaplarına karşı savunması hakkında yanıltıcı açıklamalar yapmakla suçlamıştı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER