A3 Haber

Gülşen’in duruşmasına üç gün kala yeni talepte bulunuldu

Gülşen’in duruşmasına üç gün kala yeni talepte bulunuldu

Gülşen’in duruşmasına üç gün kala yeni talepte bulunuldu
Ekim 19
15:53 2022

İmam hatiplilere yönelik sözleri nedeniyle tutuklanan daha sonra ev hapsi şartıyla tahliyesine karar verilen şarkıcı Gülşen, “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçundan bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan dava cuma günü görülecek.

Sözcü’den Hayati Arıgan’ın haberine göre, Gülşen Çolakoğlu’nun avukatı Emek Emre yargılamanın yapılacağı İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi’ne savunma içeren bir dilekçe sundu. Dilekçede kovuşturma aşamasında savcılığın, Gülşen hakkında lehine ve aleyhine olan delilleri toplamadığı ileri sürüldü. Gülşen’in savunma hakkının kısıtlanmaması için lehine olacak delillerin de toplanmasının gerektiği belirtildi. Dilekçede, yargılamaya konu olan Gülşen’in söylemini sahne arkadaşı Miraç Çelenk’e söylediği ifade edilerek kendisinin savunma tanığı olarak çağrılması istendi.

Videonun ham hali mahkemeye sunuldu

Dilekçede soruşturmanın savcılıkça re’sen başlatıldığı, gerekçe olarak da “Bazı yayın organlarında yayınlanan haberlerin ve sosyal medya platformlarında paylaşılan videoların incelenmesinde…” ifadelerinin yer aldığı belirtilerek, “Dava dosyasında da mevcut başı ve sonu kesilerek suçlayıcı gösterilmeye gayret edilen birkaç saniyelik video gösterilmiştir. Şimdi, ilgili videonun bir konser sırasında çekildiği, sahne alan şarkıcının menajerlik ekibinde kuvvetle muhtemel videonun oynanmamış (ham) halinin mevcut olmasının hayatın olağan akışı gereği beklenecek bir durum olması bu kadar aşikarken neden sayın savcılık makamı oynanmış video üzerinden adli işlem başlatmayı tercih etmiştir” denildi ve videonun ham hali mahkemeye sunuldu.

30 Nisan 2022 tarihli videonun, suçlayıcı gözükmesi saikiyle başının sonunun kesilerek birkaç saniyelik bir kesit olarak 24 Ağustos’ta TikTok isimli sosyal medya platformunda paylaşıldığının yer aldığı dilekçede, “Şimdi bu video ilk olarak Emre A. isimli şahsın hesabından paylaşılmış. Çok ilginç şekilde Emre A. video ile ulaşmak istediği amaca ulaştıktan sonra, yani video viral olup Gülşen aleyhine linç kampanyası başladıktan sonra videoyu da silmiş hesabını da kapatmıştır” dendi.

Emre A. hakkında savcılığa 6 Eylül’de suç duyurusu yapıldığını belirten Emek Emre, bugüne kadar sadece kolluğa şüpheli kimlik ve adres tespiti için yazı yazıldığını, TikTok platformunun Türkiye’de temsilcisi olmasına rağmen oraya müzekkere dahi yazılmadığını belirtti. Dilekçede, “Sayın mahkemenizden Emre A.’nın da tanık sıfatıyla çağırılmasını talep etme zarureti hasıl olmuştur” ifadelerini kullandı.

Adli kontrol kalksın

Dilekçede delillerin toplanmasına karar verilmesi istenerek, Gülşen’in sorgusunun ilk duruşmada yapılması halinde aleyhine uygulanan tüm adli kontrol tedbirlerinin kaldırılarak, yargılamanın kalanında duruşmalardan vareste tutulması istendi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER