A3 Haber

AKP’li Bülent Turan: Biz milli savunma diye bir sanayi mi bilirdik?

AKP’li Bülent Turan: Biz milli savunma diye bir sanayi mi bilirdik?

AKP’li Bülent Turan: Biz milli savunma diye bir sanayi mi bilirdik?
Ağustos 30
21:12 2021

AKP Grup Başkan Vekili Bülent Turan, “Biz daha düne kadar kibrit kutusu üzerinde ‘Türk malı’ yazar diye sevinirdik. Şimdi İHA’larda, SİHA’larda, füzelerde ‘Türk malı’ yazıyor. Daha dün AKINCI TİHA envantere girdi. Biz milli savunma diye bir sanayi mi bilirdik? Çok azdı. Yaptığımız işler belliydi” görüşünü dile getirdi.

Turan, Çanakkale’nin Ezine ilçesinde kapalı pazar yeri, çocuk bakımevi, sosyal konutlar, spor salonu ve yarı olimpik yüzme havuzunun toplu açılış ve temel atma törenine katıldı.

Turan, Türkiye’nin büyümek zorunda olduğunu, ekonomisiyle, siyasetiyle, yatırımlarıyla, her şeyiyle Türkiye’yi büyütmek zorunda olduklarını anlattı.

“IMF’den borç aldınız” diye kendilerini eleştirenler olduğuna değinen Turan, “IMF’den aktarılan SDR, tüm üye ülkelere, salgın sürecinden de kaynaklı tahsis edilen para” ifadesini kullandı. Bülent Turan, SDR tahsisinin borçlanmak veya kredi vermek olmadığını vurguladı.

Buna da çamur atanlar olduğunu dile getiren Turan şunları kaydetti:

Bize ‘IMF’siz Türkiye olmaz.’ demişlerdi. Bugün bizim son 12 ayda 200 milyar doların üzerinde ihracatımız var, ne IMF’si? O yüzden konjonktürle sorunlara rağmen büyümeye devam edeceğiz. Afganistan meselesi, Suriye meselesi tabii ki bunlar bizim sorun alanlarımız ancak dünyanın adeta ulaşım güzergahının merkezindeyiz. Hepsini aşarız, yeter ki bir araya gelelim. Yeter ki 84 milyon bir araya gelsin. Biz daha düne kadar kibrit kutusu üzerinde ‘Türk malı’ yazar diye sevinirdik. Şimdi İHA’larda, SİHA’larda, füzelerde ‘Türk malı’ yazıyor. Daha dün AKINCI TİHA envantere girdi. Biz milli savunma diye bir sanayi mi bilirdik? Çok azdı. Yaptığımız işler belliydi. Şimdi Türkiye, ‘Dünyada ne varsa bende de o olsun.’ diye ısrarla iddiasını ortaya koyuyor. Yüz yıllık planları bozmaya başladık. Türkiye’miz artık zincirleri kıran bir ülke, büyüyen bir ülke. Bu aziz milletin emaneti üzerimizde. Bu emaneti yerine getireceğiz. Bu millet her şeyin en iyisine layık.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER