A3 Haber

“Atatürk bizi ümmet olmaktan çıkardı” diyen TRT spikerini ekrandan aldılar!

“Atatürk bizi ümmet olmaktan çıkardı” diyen TRT spikerini ekrandan aldılar!

“Atatürk bizi ümmet olmaktan çıkardı” diyen TRT spikerini ekrandan aldılar!
Ekim 30
09:56 2022

TRT haber spikeri Demir, “Bizi ümmet olmaktan çıkarıp birey olma bilincini, Cumhuriyet aydınlığı ilmini armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi sevgi ve saygı ile anarken…” dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda TRT ekranlarında yaşanan bir olay sosyal medyada gündem oldu.

TRT spikeri Deniz Demir, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anarken şunları söyledi:

  • “Bizi ümmet olmaktan çıkarıp birey olma bilincini, Cumhuriyet aydınlığını ilmini armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi sevgi ve saygı ile anarken, Cumhuriyeti zihninde ve kalbi yaşatan bu büyük devlet büyük millet, Atatürk’ün kurduğu büyük Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşasın. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Hoşçakalın.”

Görevden alınması istendi

Demir’in bu mesajı okuduğu anlara ait görüntüler, İslamcı ve AKP’li sosyal medya kullanıcıları tarafından hızla paylaşılmaya başlandı. Okunan mesajda “dine karşı gelindiği” ve “ümmetin hedef alındığı” iddialarında bulunan sözkonusu çevreler, TRT yönetimine tepki gösterip Demir’in görevden alınmasını istedi.

Daha sonra AKP’ye yakınlığıyla bilinen Haber 7’nin internet sitesinde yer alan habere Demir’le ilgili şikayetlerin ardından TRT yönetimi harekete geçti. 18 yıldır TRT çalışanı olan Demir’in bu görüntülerin ardından ekranlardan çekildiği belirtildi. Demir’in 18 yıllık TRT çalışanı bir memur olduğu öğrenildi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER