A3 Haber

Singapur, Türk malı üç baharatı kanserojen madde nedeniyle toplattı

Singapur, Türk malı üç baharatı kanserojen madde nedeniyle toplattı

Singapur, Türk malı üç baharatı kanserojen madde nedeniyle toplattı
Kasım 06
14:36 2022

Türkiye’den Singapur’a satılan üç baharat ürününün, içerdiği kanserojen madde nedeniyle piyasadan toplatıldığı belirtildi. Toplatılan ürünler Türkiye’deki raflarda yerini koruyor.

Singapur Gıda Otoritesi (SFA), Türkiye’den ithal edilen üç baharatın kansere neden olabilecek renkler içerdiğinin tespit edilmesi üzerine piyasadan toplatıldığını açıkladı.

Arifoğlu marka Öğütülmüş Sumak, Öğütülmüş Tatlı Biber ve Otantik Tavuk Baharat ürünleri, kullanımına izin verilmeyen ve kansere sebep olabilecek endüstriyel renklendiricilerin tespiti sebebiyle Singapur’da toplatıldı.

8world News’ün haberine göre, Singapur Gıda Otoritesi yaptığı açıklamada, baharatları satın alan ve endişe duyan tüketicilerin bunları kullanmayı bırakmaları gerektiğini söyledi. The Strait Times tarafından yayınlanan haberde, toplatılan ürünlere dair bilgi paylaşıldı.

Toplatılan ürünler, Arifoğlu Öğütülmüş Sumak ürününün parti numarası 016 ve son tüketim tarihi 14.01.2024, Arifoğlu Öğütülmüş Tatlı Biber ürününün parti numarası 002 ve son tüketim tarihi 22.02.2023 ve Arifoğlu Tavuk Baharatı ürününün parti numarası 001 ve son tüketim tarihi 03.03.2023 olarak açıklandı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER