A3 Haber

MHP’li ilçe başkanının üzerine kayıtlı hattan İstiklal bombacısı ile görüşme trafiği ortaya çıktı

MHP’li ilçe başkanının üzerine kayıtlı hattan İstiklal bombacısı ile görüşme trafiği ortaya çıktı

MHP’li ilçe başkanının üzerine kayıtlı hattan İstiklal bombacısı ile görüşme trafiği ortaya çıktı
Kasım 15
13:56 2022

İstanbul’da altı kişinin öldüğü 81 kişinin yaralandığı terör saldırısı ile ilgili ifadesi alınanlar arasında MHP’nin Şırnak Güçlükonak İlçe Başkanı Mehmet Emin İlhan’ın da olduğu ortaya çıktı. Emniyet’in, İlhan’ın üzerine kayıtlı telefon hattından, terörist Ahlam Albashır ile görüşme trafiği tespit ettiği ve bu nedenle İlhan’ı ifadeye çağırdığı öğrenildi. İlhan T24’e yaptığı açıklamada “Üzerimize bir oyun oynamaya çalışmışlar, terör örgütü tarafından” dedi.

İstanbul’da İstiklal Caddesi’nde altı kişinin öldüğü 81 kişinin yaralandığı terör saldırısı ile ilgili soruşturma devam ederken gözaltına alınanların sayısı 50’ye ulaştı.

İfadeye çağırılanlar arasında ise MHP’nin Şırnak Güçlükonak İlçe Başkanı Mehmet Emin İlhan’ın da olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre Emniyet’in çalışması sonucunda HTS kayıtlarına göre İlhan’ın üzerine kayıtlı bir telefon hattı ile Ahlam Albashır’ın kullandığı hat arasında iki kez arama yapıldığı tespit edildi. Bunun üzerine Emniyet, İlhan’ı ifadeye çağırdı.

MHP’li İlhan ve MHP’den yalanlama

Hakkındaki iddialara ilişkin TELE1’e de açıklamalarda bulunan MHP’li İlhan, “İfadeye çağrılmadım” dedi. İlhan şu ifadeleri kullandı:

  • İfade vermeye gitmedim. Yalan haber. Konuştuğum da yalan. Benimle kimse konuşmadı yalan haber yaptılar. Avukatla görüşüyorum şimdi mahkemeye vereceğim.

MHP Sosyal Medya Sorumlusu Hüseyin Özkan da iddialara ilişkin Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. MHP’li İlhan’ın yalnızca isim benzerliği yüzünden ifadeye çağrıldığını belirten Özkan, “Hat ilçe başkanımızın adına değil” dedi.

“Bilgim dışında adıma hat çıkarılmış”

Söz konusu iddialara ilişkin MHP Güçlükonak İlçe Başkanı Mehmet Emin İlhan’dan açıklama geldi. İlhan, MHP Şırnak İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, “Bilgim ve rızam dışında GSM operatörü üzerinden 24 Nisan 2019’da adıma bir hat çıkarılmış. Adıma kayıtlı, ben, eşim ve çocuğumun kullandığı 3 hat dışında kimlik bilgilerim ele geçirilerek çıkartılan hat aracılığıyla şahsım ve partim üzerinde bir oyun tertip edilmeye çalışılmaktadır.” dedi.

Yıllarca terör örgütü PKK’nın hedefi halinde olduğunu dile getiren İlhan, “1997 yılında terör örgütü PKK tarafından evim içerisinde ailem varken yakılmış, ayrıca adım defalarca resmi makamlara da intikal eden terör örgütünün infaz listesinde yer almıştır” şeklinde konuştu.

İlhan, adına kayıtlı telefon hattı kullanılarak İstanbul’daki terör saldırısını gerçekleştiren teröristle görüşme yapıldığı iddiasına ilişkin şunları söyledi:

  • Konuyla ilgili olarak jandarmanın daveti ile ifade vermeye gittim ve ifadem sonrası gizlilik kararı olan bir konuyla ilgili söyleyeceklerim, şahsım ve partimi yıpratmaya yönelik dezenformatif haber için tüm yasal yolları kullanarak mücadele edeceğim.

MHP İl Başkanı Halil Tatar da İlçe Başkanı İlhan’ın sürekli tehdit edildiğini belirterek, “Sosyal medyada dolaşan iddiaların hepsi gerçek dışıdır. Bununla ilgili parti avukatlarımıza talimat verdik, konu hakkında hukuki süreç başlattık. Sonuna kadar takipçisi olacağız. Biz de devletin teröre karşı mücadelesinde onların yanındayız.” diye konuştu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER