A3 Haber

Perinçek, İmamoğlu’na verilen cezayı destekledi: Yargıca helal olsun

Perinçek, İmamoğlu’na verilen cezayı destekledi: Yargıca helal olsun

Perinçek, İmamoğlu’na verilen cezayı destekledi: Yargıca helal olsun
Aralık 21
16:30 2022

AKP’ye yakın tutumuyla bilinen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen hapis ve siyasi yasak kararını destekledi. Perinçek, “Devlerin koruyucusu olmayacak mı? Burada bir zulüm veya haksızlık yok. O cezayı veren yargıca da helal olsun” ifadelerini kullandı.

AKP olan yakınlığıyla bilinen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal TV’de yayınlanan ‘Çıkış Yolu’ programında açıklamalarda bulundu.

Perinçek, programda yaptığı açıklamalarda İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada verilen 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ile siyasi yasak kararını destekledi.

Kararın doğru bulduğunu belirten Perinçek, “Devlerin koruyucusu olmayacak mı? Burada bir zulüm veya haksızlık yok. O cezayı veren yargıca da helal olsun” ifadelerini kullandı.

Perinçek, “Hukuki baktığımız zaman ‘ahmak’ sözcüğü yargıtay içtihatlarına göre hakaret sayılıyor. Dolayısıyla herhangi bir mahkemenin ‘ahmak’ nitelemesini ‘bu hakaret değil’ demesi zor. İkincisi muhatap çok açık belli. Ahmak derken YSK’yı söylediği çok belli. Türk devletinin bir kurumunun yöneticilerine toptan ‘ahmak’ deniyor. Bu devletin onuru yok mu? Devlete hakaret etmek bu kadar mı kolay? Bunun savunucusu biziz. Vatan Partisi bunun savunucusu” ifadelerini kullandı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER