A3 Haber

Bakan Soylu’dan Akşener’e: Ben merkezli ve dağıtıcı bir rolü olduğu aşikâr

Bakan Soylu’dan Akşener’e: Ben merkezli ve dağıtıcı bir rolü olduğu aşikâr

Bakan Soylu’dan Akşener’e: Ben merkezli ve dağıtıcı bir rolü olduğu aşikâr
Ocak 02
10:26 2023

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik olarak, “Çizdiği siyasi çerçeve içerisinde Akşener’in girdiği her yerde güvensizlik oluşturduğu aşikârdır. Ben merkezli ve dağıtıcı bir rolü olduğu da aşikârdır” dedi.

Soylu, Sabah yazarı Şebnem Bursalı’ya konuştu. Soylu şunları kaydetti:

“Cumhur İttifakı her yönüyle bir değerler ittifakıdır. Tarihimizi, medeniyetimizi, milletimizi, gelenek ve göreneğimizi, inancımızı ifade etmektedir. Bir mücadeleyle bir milletin nasıl muasır ve muzaffer olduğunu ifade etmektedir. Cumhur İttifakı’nın içinde Selçuklu da vardır, Osmanlı da vardır, güzel Cumhuriyetimiz de vardır, Buhara da vardır, Mekke-i Mükkereme de vardır, Çanakkale’de vardır, Dumlupınar da vardır. Böyle bir değerler zemini üzerine oturmuştur. Oysa 6’lı masa, tam da batının istediği gibi, değerleri karmaşıklaşmış, sadece menfaatlere odaklanmış, tarihini, bugünü ve geleceğini umursamaz bir yapıya sahiptir. Cumhur İttifakı hasbidir, Millet İttifakı ise hesabîdir.

Çizdiği siyasi çerçeve içerisinde Akşener’in girdiği her yerde güvensizlik oluşturduğu aşikârdır. Ben merkezli ve dağıtıcı bir rolü olduğu da aşikârdır. Vefadan yoksun olduğu da aşikârdır. Siyaseti hakkaniyetle izleyen herkes, bunu açıkça görür. Haliyle Aziz milletimiz de bunları görüyor, biliyor, yaşanmışlıkları var ve bu anlamda doğru bir feraseti var. Geri kalanı 6’lı masanın sorunudur.”

About Author

Serdar

Serdar

Related Articles

TÜM HABERLER